PKO BP w programie Mieszkanie bez wkładu własnego

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę z kolejnym bankiem - PKO BP w ramach programu Mieszkanie bez wkładu własnego - poinformował w czwartek BGK. Zawarcie umowy jest pierwszym etapem wprowadzenia rozwiązania do oferty PKO BP.

Program Mieszkanie bez wkładu własnego umożliwia objęcie gwarancją części kredytu hipotecznego zaciąganego na zakup mieszkania, nie mniej niż 10 proc. i nie więcej niż 20 proc. wydatków, na którą zaciągany jest kredyt. Gwarancja zastępuje wymóg wniesienia wkładu własnego. Kwota gwarantowanej części kredytu nie może być wyższa niż 100 tys. zł. Jeśli w czasie spłaty kredytu kredytobiorcy urodzi się drugie albo kolejne dziecko BGK jednorazowo spłaci część kapitału kredytu - 20 tys. zł w przypadku drugiego i 60 tys. zł w przypadku trzeciego i kolejnego dziecka (spłata rodzinna).

Gwarantowanych kredytów mieszkaniowych będą udzielać banki, które podpiszą umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

BGK w ub. tygodniu podpisał umowę z pierwszym bankiem, Pekao SA. W czwartek poinformował o zawarciu umowy z kolejnym - PKO BP.

"Klient będzie mógł zaciągnąć kredyt hipoteczny bez konieczności posiadania wkładu własnego - część kwoty kredytu zostanie objęta gwarancją BGK. Zawarcie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jest pierwszym etapem wprowadzenia rozwiązania do oferty PKO Banku Polskiego" - podkreślił BGK.

Jak podano, do oferty banku zostanie wprowadzony produkt umożliwiający zakup własnego mieszkania szczególnie tym osobom, które mają zdolność kredytową, ale nie posiadają kapitału na wkład własny. Zapewniono, że cały proces starania się o finansowanie inwestycji – od momentu złożenia wniosku o kredyt, aż do podpisania umowy - będzie uproszczony. Dlatego wszystkie formalności związane ze skorzystaniem z gwarancji BGK zostaną dopełnione w oddziale banku podczas składania wniosku o kredyt mieszkaniowy. Nie będzie konieczności podpisywania dodatkowych dokumentów odrębnie w Banku Gospodarstwa Krajowego - zaznaczono.

Kredyt hipoteczny w ramach programu Mieszkanie bez wkładu własnego będzie można zaciągnąć zarówno na kupno mieszkania, jak kupno lub budowę domu jednorodzinnego, czy wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej, wnoszony na uzyskanie prawa własności mieszkania lub domu. Klient będzie mógł zdecydować, na jaki okres podpisuje umowę – od 15 do 35 lat oraz czy zobowiązanie będzie spłacał w ratach równych czy malejących.

Źródło

Skomentuj artykuł: