Pół miliona przedsiębiorców już teraz może zaoferować pracę obywatelom Ukrainy

Oferteo, w obliczu wojny w Ukrainie i chęci trwałego wsparcia uchodźców udostępnia swoją platformę w celu stworzenia im szansy na legalne znalezienie pracy w Polsce. W ramach projektu „Oferteo Praca” potencjalni pracodawcy mogą bezpłatnie zgłosić chęć zatrudnienia pracownika z Ukrainy bezpośrednio na praca.oferteo.pl.

Propozycja skierowana jest przede wszystkim do 500 tys. przedsiębiorców współpracujących z Oferteo,  ale dopuszcza składanie ofert przez podmioty i osoby fizyczne niezainteresowane świadczeniem usług związanych z podstawową działalnością platformy, a które chcą zatrudnić obywatela Ukrainy. Na platformie dostępna jest funkcja automatycznego tłumacza oraz przydatne dokumenty i dwujęzyczne wzory umów.

- Do tej pory Polacy pokazali swoją solidarność z narodem Ukraińskim, organizując zbiórki oraz zapraszając obywateli tego państwa do swoich mieszkań i domów. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w dłuższej perspektywie doraźna pomoc i zrzutki nie będą wystarczające. Uchodźcy, aby spokojnie żyć na własny rachunek, potrzebują pracy, która zapewni im przynajmniej namiastkę stabilizacji. Wykorzystując nasze zasoby i zasięg platformy, chcemy zachęcić ponad 500 tysięcy firm zarejestrowanych na Oferteo.pl do zamieszczania swoich ogłoszeń o pracę. Wierzymy, że zaangażowanie naszej społeczności w tę akcję, będzie nie tylko wyrazem solidarności z Ukrainą, ale też może przynieść im wymierne korzyści, w postaci zaangażowanych pracowników. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami i otwartością jesteśmy w stanie zdziałać wiele dobrego – komentuje Karolina Leguła-Leszczyńska, odpowiadająca za zarządzanie marką w Oferteo.

W tym celu uruchomiona została dedykowana strona praca.oferteo.pl, na której zainteresowani zatrudnieniem pracownika z Ukrainy mogą publikować bezpłatnie oferty pracy. Ponieważ podstawowym problemem może być bariera językowa, wprowadzona została możliwość automatycznego tłumaczenia ofert na język ukraiński. Analogicznie w przypadku aplikowania kandydata na dane ogłoszenie w języku ukraińskim, potencjalny pracodawca otrzyma na swój adres mailowy przetłumaczoną wiadomość - po polsku.

Wykonawcy współpracujący z Oferteo za pośrednictwem prostego kreatora w kilku krokach mogą zamieścić swoje ogłoszenie. Nowe osoby, które chcą zaoferować pracę, muszą założyć darmowe konto na platformie w celu publikacji oferty. 

Ponadto na serwisie praca.oferteo.pl umieszczone zostały „Przydatne informacje” do wykorzystania przez osoby, które chcą podjąć pracę w naszym kraju lub legalnie zatrudnić uchodźcę. W sekcji tej znajdują się m.in. dwujęzyczne wzorce podstawowych umów.  

- Jesteśmy świadomi, że większość dorosłych uchodźców z Ukrainy stanowią kobiety. Nasza platforma obsługuje wykonawców z ponad 900 branż, dlatego liczymy na dużą różnorodność ofert pracy zarówno dla osób bez doświadczenia, jak i wykwalifikowanych fachowców. Przez lata naszych działań zbudowaliśmy ogromną bazę 500 tys. przedsiębiorców, z którymi współpracowaliśmy i liczymy na pozytywny odzew. Nie ograniczamy jednak serwisu tylko do obecnie działających na platformie firm. Zapraszamy jednostki edukacyjne, medyczne i inne niekomercyjne podmioty, w tym osoby fizyczne, które będą szukały wykwalifikowanych pracowników. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby potrzebujących, dlatego mocno liczymy na współpracę z fundacjami oraz instytucjami wspierającymi Ukraińców. Wierzymy również w siłę mediów – podsumowuje Karolina Leguła-Leszczyńska.

Źródło

Skomentuj artykuł: