Polscy naukowcy będą dalej współpracować z GE przez 15 lat

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa (dawniej: Instytut Lotnictwa) oraz General Electric (GE) od ponad 20 lat tworzą wspólnie warszawskie centrum technologiczne - Engineering Design Center (EDC). W obecności wiceminister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, przedstawiciele firm podpisali umowę przedłużającą współpracę polskich inżynierów i naukowców z amerykańskim koncernem na kolejne 15 lat.

 

Umowa pokazuje jak ważna jest relacja świata biznesu z nauką. Taki związek jest szczególnie istotny teraz, gdy gospodarka musi wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju

powiedziała wiceminister Jarosińska-Jedynak.

Współpraca pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa a General Electric daje polskim inżynierom możliwość realizacji kluczowych projektów dla branży lotniczej i energetycznej. Innowacyjne rozwiązania współtworzone w centrum mają znaczenie strategiczne nie tylko dla rozwoju gospodarki polskiej, ale również dla gospodarki światowej.

Engineering Design Center to największy ośrodek technologiczny w Europie oraz jedno z największych biur projektowych General Electric. Obecnie zatrudnionych jest tutaj ponad 1300 osób. Zespoły inżynierskie EDC pracują na potrzeby lotnictwa, energetyki oraz energii odnawialnej. W codziennej pracy wykorzystują zaawansowane narzędzia analityczne i obliczeniowe. Korzystają z nowoczesnych laboratoriów mieszczących się na terenie EDC.

Skomentuj artykuł: