Polska na podium w prestiżowym rankingu

Podium dla Polski w rankingu fDi Magazine; nasz kraj znalazł się na trzecim miejscu pod względem liczby i wartości ogłoszonych w lutym bezpośrednich inwestycji zagranicznych - przekazał w czwartek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

"Podium dla Polski w rankingu fDi Magazine. Nasz kraj znalazł się na trzecim miejscu pod względem liczby i wartości ogłoszonych w lutym bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Światowe koncerny chętnie wybierają Polskę jako lokalizację swoich nowych przedsięwzięć" - przekazał Kościński.

Jak dodał minister, "tak było i jest, mimo trwającej pandemii COVID-19".

"Naszym atutem są m.in. dobrze wykształceni i wykwalifikowani pracownicy, łatwy dostęp do rynków UE, wysoka jakość produkcji i usług. Wysoka atrakcyjność inwestycyjna Polski to dowód na siłę polskiej gospodarki, ale też potwierdzenie stabilnej sytuacji w finansach publicznych" - wskazał Kościński.

"Puls Biznesu" napisał, że 30 zagranicznych firm ogłosiło w lutym, iż wyda nad Wisłą 1,2 mld dol. Lepsze okazały się tylko USA i Hiszpania. "Polska znalazła się na podium pod względem liczby i wartości ogłoszonych w lutym bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) — podaje fDi Markets, firma analityczna z grupy Financial Times. 30 firm obiecało, że wyda nad Wisłą 1,2 mld dol. Największy inwestor to szwedzki Northvolt, który zbuduje w Gdańsku fabrykę za 200 mln dol. i zatrudni 500 osób" - czytamy na stronach internetowych "PB".

Źródło

Skomentuj artykuł: