Ponad 50 mln zł na modernizację lotniska w Jasionce

Władze portu lotniczego Rzeszów-Jasionka przedstawiły plany inwestycyjne na najbliższe dwa lata. Wśród nich znajdują się bezpieczeństwo, ochrona środowiska i cyfryzacja. Inwestycje będą realizowane dzięki zaangażowaniu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, które przekaże na ten cel prawie 40 mln zł. Pozostałe środki zapewni port lotniczy Rzeszów-Jasionka.

Lotnictwo jest tym sektorem gospodarki, który najbardziej ucierpiał na skutek pandemii, ale jednocześnie dzięki inwestycjom, czego przykładem port lotniczy Rzeszów-Jasionka, cała branża może się stać jeszcze bardziej innowacyjna

zaznaczył wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

Dzięki pozyskanym funduszom podrzeszowskie lotnisko zmodernizuje systemy kontroli bezpieczeństwa i łączności, zakupi nowoczesne maszyny i urządzenia lotniskowe, zredukuje energochłonność oświetlenia oraz rozbuduje lotniczą stację paliw. Spółka zamierza wdrożyć innowacyjne rozwiązania informatyczne, które usprawnią zarządzanie przedsiębiorstwem oraz unowocześnić komunikację z pasażerami. Wśród zaplanowanych inwestycji jest również budowa kolektora, odprowadzającego wody opadowe z terenu portu lotniczego i pobliskich nieruchomości.

Inwestycje na Podkarpaciu realizujemy kompleksowo. Dzięki inwestycjom drogowym, takim jak Via Carpatia, kolejowym - takim jak budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej oraz lotniczym w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka, systematycznie podnosimy potencjał całego województwa

stwierdził wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Obok inwestycji współfinansowanych przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, w tym roku na terenie lotniska w Jasionce rozpoczną się prace związane z budową nowego hangaru i innych obiektów, które bazę techniczną spółki LOT AMS, należącej do Polskiej Grupy Lotniczej.

Skomentuj artykuł:

N