Potężna lewicowa grupa finansowa zaatakowała reklamodawców na Twitterze

Nadal nie brakuje niezadowolonych z przejęcia Twittera przez Elona Muska. Jak dowiedział się Fox Business powiązana z Hillary Clinton potężna grupa finansowa usiłuje wywrzeć naciski na reklamodawcach na Twitterze z powodu rzekomego zagrożenia dla demokracji. Accountable Tech i dziesiątki innych lewicowych grup wzięły na cel najlepszych reklamodawców tej platformy społecznościowej.

Accountable Tech zainicjował list skierowany do czołowych reklamodawców na Twitterze w ramach większej kampanii nacisku twierdząc, że przejęcie przez Muska jeszcze bardziej „zatruje” giganta mediów społecznościowych i bezpośrednio zagrozi bezpieczeństwu publicznemu.

„Musk zamierza zapewnić megafon ekstremistom, którzy handlują dezinformacją, nienawiścią i nękaniem” – czytamy w liście.

Lewicowa grupa domaga się, aby reklamodawcy zobowiązali się do wywarcia nacisku w celu usuwania kont polityków i osób publicznych za „rażące naruszenia”, zapewniając „odpowiedzialność algorytmiczną” i kontynuując „zaangażowanie w przejrzystość dochodzeń” - lub porzucili swoją działalności.

Nie jest jasne, jakie firmy otrzymały list Accountable Tech, który jest również podpisany przez 25 innych liberalnych grup, w tym Media Matters i Black Lives Matter Global Network Foundation. Jest to co najmniej drugi list wysłany przez dużą koalicję liberalno-lewicowych aktywistów do czołowych reklamodawców Twittera po przejęciu Muska. 1 listopada dziesiątki lewicowych grup w tym Accountable Tech podpisały list wzywający reklamodawców do moderacji treści lub bojkotu platformy, donosi „Business Insider”.

Warto zaznaczyć, że Accountable Tech nie jest samodzielną organizacją. Jego działalność jest sponsorowana przez projekt North Fund, inkubatora non-profit ściśle powiązanego z wartą miliardy dolarów siecią „ciemnych” pieniędzy zarządzaną przez firmę konsultingową Arabella Advisors.

Lewicowa grupa jest również ściśle powiązana z organizacją non-profit Hillary Clinton Onward Together, którą była kandydatka na prezydenta stworzyła po przegranej z Donaldem Trumpem w 2016 roku, aby umożliwić jej bycie częścią opozycji wobec niego. W grudniu 2020 r. firma Accountable Tech dołączyła do Onward Together jako oficjalny partner.

Utworzona przez nich tzw. „odpowiedzialna technologia” zrodziła się - jak zaznaczają amerykańskie media - z serca lewicy - wielomiliardowego imperium Arabella Advisors i jego „ciemnych pieniędzy”, a następnie została przekazana imperium Hillary Clinton w ramach Onward Together.

Niektórzy niezależni analitycy twierdzą, że Amerykanie wszystkich opcji politycznych powinni obawiać się o swoją wolność, jeśli te frontowe grupy i ich miliarderzy będą w stanie zastraszać właściciela Twittera.

Skomentuj artykuł: