Raport z dróg: GDDKiA informuje o ciężkich warunkach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała w niedzielę po południu, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Dyrekcja apeluje jednak do kierowców o ostrożność.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Dyrekcja apeluje jednak do kierowców o ostrożność, bo warunki drogowe są bardzo złe i powroty ze wyjazdów świątecznych mogą być utrudnione. Kierowcy powinni uważać m.in. na mgły.

Na sieci dróg pracują pojazdy do zimowego utrzymania. Dyrekcja zwróciła jednak uwagę, że warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność. Opady deszczu, mżawka występują na obszarze całego kraju z wyłączeniem województw lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Mgły z kolei występują na terenie województw: podlaskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, warmińsko–mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. GDDKiA apeluje więc do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wyżej wymienionych rejonach.

Pogoda na drugi dzień świąt
W Polsce w poniedziałek zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Wystąpią opady deszczu. Na północnym wschodzie opady śniegu i śniegu z deszczem przechodzące w deszcz, przejściowo marznący, powodujący gołoledź - prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 15 mm.

Temperatura maksymalna od od 8 st. C. na wschodzie, północy oraz w rejonach podgórskich, około 9 st. C. w centrum do 12 st. C. na Dolnym Śląsku.

Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem oraz początkowo w Bieszczadach do około 70 km/h. W szczytowych partiach gór porywy do 100 km/h - powodować będą zamiecie śnieżne.

Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz m.in. na stronach Polskiego Radia Kierowców

Skomentuj artykuł: