Szybkie przejście na "Okęciu"

Kolejne tzw. szybkie przejście, czyli fast track, otworzyło Warszawskie Lotnisko Chopina, niegdyś zwane "Okęciem" dla podróżnych odlatujących z portu. Umożliwia ono dotarcie do kontroli bezpieczeństwa bez kolejki; usługa jest płatna - poinformowało w poniedziałek lotnisko.

Jak wskazano w informacji prasowej, na lotnisku trwa szczyt sezonu wakacyjnego. "Pasażerowie muszą się liczyć z dłuższymi kolejkami do odprawy i kontroli bezpieczeństwa" - podano.

"Z myślą o podróżnych, którzy cenią swój czas lub przybyli na lotnisko później niż planowali, Lotnisko Chopina otworzyło dodatkowe Szybkie Przejście - Fast Track" 

poinformował port w informacji prasowej, zaznaczając, że takie fast tracki już działają w stołecznym porcie.

Usługa jest płatna dla dorosłych; dzieci do lat 13 podróżujące z opiekunem przechodzą bezpłatnie przez szybkie przejście.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Przez pierwszych sześć miesięcy tego roku w porcie obsłużono ponad 5,7 mln pasażerów - dwie trzecie z tego samego okresu 2019, czyli ostatniego roku przed pandemią. W 2021 r. port obsłużył prawie 7,5 mln podróżnych, czyli o 36 proc. więcej wobec 2020 r. W 2020 r. było to 5 mln 482 tys. pasażerów, co oznaczało spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r.

Źródło

Skomentuj artykuł: