Utracono kontakt z Boeingiem 737. Najprawdopodobniej runął do morza

Wieża na lotnisku w Dżakarcie straciła kontakt z Boeingiem 737 należącym do linii Sriwijaya Air zaraz po jego starcie - podało indonezyjskie ministerstwo transportu. Samolot obsługiwał rejs pasażerski z Dżakarty do Pontiaku w prowincji Borneo Zachodnie. Najprawdopodobniej runął do Morza Jawajskiego - podała indonezyjska telewizja cytowana przez chińską agencję Xinhua.

Maszyna należąca do linii Sriwijaya Air obsługująca połączenie między Dżakartą a Pontiakiem w prowincji Borneo Zachodnie, straciła kontakt z wieżą o godz. 14:30 czasu lokalnego (godz. 8:30 w Polsce)

poinformował wcześniej rzecznik indonezyjskiego ministerstwa transportu.

Lokalne media wskazują, że po raz ostatni samolot był lokalizowany przez obsługę naziemną, gdy znajdował się w północnej części wyspy Jawa i wlatywał w obszar nad Morzem Jawajskim.

Sriwijaya Air nie wydały jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie zdarzenia, twierdząc, że muszą wpierw zebrać i sprawdzić wszystkie dane - pisze Reuters.

Na pokładzie Boeinga 737 było 50 osób - podały indonezyjskie media. Agencja ratownictwa lotniczego Basarnas poinformowała, że znalazła "podejrzane szczątki w morzu na północ od Dżakarty".

62 osoby były na pokładzie Boeinga 737 linii Sriwijaya Air, który zniknął w sobotę z radarów po starcie ze stolicy Indonezji, Dżakarty - podały służby transportowe tego kraju.

Źródło
Tagi

Skomentuj artykuł: