Wakacje za pożyczone

Polacy finansują wakacyjne wojaże przede wszystkim z własnych środków. Na rynku można jednak w szybki sposób pozyskać finansowanie na wakacyjny wyjazd. 

Według raportu Związku Banków Polskich „Wakacyjny portfel Polaków” 38% respondentów badań deklaruje, że na tegoroczne wakacje planuje wydać „raczej więcej” niż w zeszłym roku. Jednocześnie tylko nieznaczny odsetek (łącznie 8%) bierze pod uwagę zaciągnięcie na ten cel pożyczki. Jeśli jednak zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, najmniej restrykcyjnym podejściem do sytuacji finansowej klienta będą się wyróżniały firmy pożyczkowe, gdzie czas oczekiwania na uzyskanie środków będzie bardzo krótki. 

Na szczególną uwagę zasługują oferty promocyjne, gdzie pierwsza pożyczka może nie generować żadnych kosztów i oddamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Szybka decyzja będzie decydującym argumentem dla osób, którym zależy na czasie, np. ze względu na zainteresowanie ofertą last minute. W przypadku banków, w zależności od instytucji, czas oczekiwania może być porównywalny albo nieco dłuższy. W skrajnych przypadkach na środki poczekamy kilka dni. Warto mieć na uwadze, że banki zachęcają do zaciągnięcia pożyczek poprzez przygotowane oferty specjalne i promocje okolicznościowe, gdzie uzyskamy korzystniejsze warunki od tych prezentowanych standardowo.

mówi Rafał Salach, menadżer produktu z Gold Finance

Szukając najlepszej oferty, czy to w firmach pożyczkowych, czy bankach, warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego, który przedstawi nam szeroki wachlarz takich ofert, porówna je oraz wyjaśni wszelkie niuanse związane z pożyczką. Decydując się na współpracę ze specjalistą zyskujemy oszczędność czasu i dostęp do wiedzy eksperckiej, która będzie przydatna w ominięciu pułapek związanych z zaciągnięciem pożyczki

dodaje Salach.

Przy podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z zewnętrznego finansowania, potrzebna jest wnikliwa analiza zdolności kredytowej, ponieważ każde zobowiązanie będzie stanowiło obciążenie dla domowego budżetu. Jak przy zawieraniu każdej umowy finansowej, należy dokładnie się z nią zapoznać, zwrócić uwagę na parametry kredytu, jego koszt, ilość i wysokość rat oraz termin ich płatności. 

Ciekawą możliwością są pożyczki oferowane przez biura podróży przy współpracy z instytucjami finansowymi. Jest to rozwiązanie coraz częściej spotykane na rynku. Korzyści, które uzyskujemy to możliwość zorientowania się w kosztach przyszłego zobowiązania, a jeśli jest to konieczne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ewentualnie zrewidować plany dotyczące wakacyjnego wyjazdu w celu ograniczenia jego kosztów. Daje nam to możliwość dopasowania oferty do naszych indywidualnych preferencji i możliwości. 
 

Naszą uwagę powinny zwrócić propozycje rat 0%. Nie zapominajmy o czujności i dokładnym zapoznaniu się z warunkami tak reklamowanej promocji. Może się bowiem okazać, że tak prezentowana oferta, nie jest w rzeczywistość tak korzystna, jak nam się pierwotnie wydawało

mówi Rafał Salach.

Pożyczki zaciągane na wakacje, są najczęściej uzyskiwane na krótki okres i w większości przypadków spłacane w przeciągu kilku miesięcy. Na różnorodność ofert nie można narzekać. Koszty takiego zobowiązania mogą się kształtować, od bezprocentowych rat, do wygórowanych sum w firmach pożyczkowych, gdzie nawet osoba z negatywną historią kredytową w BIK, czy wpisem w KRD ma szansę uzyskać środki na wakacyjny wyjazd. W myśl zasady: żyje się za pieniądze, nie dla pieniędzy - chwilowy brak gotówki, nie powinien przekreślać naszych planów i marzeń w kontekście zasłużonego wypoczynku. Warto jednak za każdym razem dokładnie przeanalizować ofertę i porównać ją z innymi.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N