Z rynku kryptowalut zniknęło w ciągu jednego dnia prawie 100 mld dolarów

W ciągu 24 godzin, z poniedziałku na wtorek, około 98 miliardów dolarów zostało zmiecionych z całego rynku kryptowalut, kiedy to bitcoin spadł poniżej 30 000 USD. Jego gwałtowny spadek obniżył też kursy innych cyfrowych walut.

Według danych CoinDesk bitcoin spadł o ponad 6%, podczas gdy eter spadł o prawie 9%, a XRP prawie o 10%. Spadek bitcoina nastąpił po dużej wyprzedaży na światowych giełdach.
W poniedziałek indeks Dow Jones Industrial Average miał najgorszy dzień od października ubiegłego roku.

Na światowych rynkach doszło do szerokiej wyprzedaży, ryzyko aktywów spadło na całym świecie

powiedziała Annabelle Huang, analityk zajmująca się usługami finansowymi dotyczącymi kryptowalut.

Istnieją obawy o jakość i siłę ożywienia gospodarczego” oraz „osłabły aktywa o szerszym ryzyku, w tym wysokie zyski. W połączeniu z niedawną słabością BTC (bitcoin), spowodowało to dalszy spadek rynku kryptowalut

 

dodała Huang.

Od czasu, gdy bitcoin osiągnął w połowie kwietnia najwyższy poziom w historii, wynoszący prawie 65 000 USD, jego cena spadła o ponad 50%.

Zdaniem niektórych analityków na cenie bitcoina zaważyły ponowne represje w Chinach dotyczące handlu kryptowalutami oraz kwestie związane z wydobyciem.

Główne regiony odpowiedzialne za „wydobycie” bitcoinów w Chinach zostały zmuszone do zamknięcia. „Wydobywanie” bitcoinów to energochłonny proces, który ułatwia transakcje bitcoinowe i tworzy nowe monety. „Kopanie” kryptowalut, to proces wykonywany przez „górników”, czyli posiadaczy odpowiednio mocnych komputerów. Zwykły sprzęt nie wystarczy, trzeba go „podrasować” odpowiednio silnymi kartami graficznymi lub nawet specjalnymi urządzeniami, podłączanymi do komputera.

Chiński bank centralny rozmawiał również z firmami finansowymi i fintechowymi, przypominając im, by nie oferowały klientom usług związanych z krypto.

Chiny zakazały lokalnych giełd kryptowalut w 2017 r., zmuszając je do przeniesienia się za granicę. To nie powstrzymało chińskich handlowców przed kupowaniem i sprzedawaniem cyfrowych monet.

Jednak ostre działania chińskich regulatorów w tym roku miały na celu dalsze zaostrzenie ograniczeń dotyczących handlu i wydobycia.

Wszystkie sygnały są czerwone, ponieważ BTC (bitcoin) nadal jest obciążony ostatecznym zakazem kryptowalut w Chinach i pogarszającymi się warunkami makroekonomicznymi z powodu wzrostu liczby wariantów covid

oświadczył Jehan Chu, założyciel skoncentrowanego na kryptowalutach venture capital i firmy handlowej Kenetic Capital.

Regulatorzy na całym świecie również uważniej przyglądają się przestrzeni kryptograficznej. Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, w zeszłym miesiącu została zakazana przez władze Wielkiej Brytanii od prowadzenia jakiejkolwiek regulowanej działalności w tym kraju. Organy regulacyjne w Japonii, Kanadzie i Tajlandii również wydały ostrzeżenia dotyczące Binance.

Ogólnie rzecz biorąc, widzimy większy nacisk regulacyjny na kryptowaluty i bitcoiny

powiedział Vijay Ayyar, szef rozwoju biznesu na giełdzie kryptowalut Luno.

Spadek Bitcoina poniżej 30 000 USD może być ważny, gdyż jego wyprzedaż może spaść niżej, aby przetestować poziom od 22 000 do 24 000 USD.

Rozmach rynku kryptowalut w pierwszym kwartale utknął w martwym punkcie i grozi dalszym odwróceniem trendu poniżej poziomów 25 000 USD

powiedział Chu.
Źródło

Skomentuj artykuł:

N