Amazon.com da każdemu pracownikowi 1000 dol. Jest jeden warunek

Amazon.com zamierza zatrudnić w najbliższym czasie 75 tys. nowych pracowników w związku z gwałtownym wzrostem sprzedaży online. Więcej, każdy z nowo zatrudnionych, który przedstawi dowód zaszczepienia się przeciw COVID-19 otrzyma bonus o wartości 1000 dolarów.   

Ponieważ szczepionki stają się kluczowe dla ponownego otwarcia gospodarki, podobnie jak Amazon takie same plany ma kilku innych amerykańskich sprzedawców detalicznych, w tym Dollar General, Kroger i Target , oferujących bonusy lub inne korzyści personelowi, który się zaszczepi.

Zachęty związane ze szczepieniami mają na celu przyciągnięcie pracowników, którzy czekają na pomoc i są nieufni wobec pandemii. A brak placówek opieki nad dziećmi utrudnia im powrót do pracy.

Amazon.com będzie płacić nowym pracownikom średnio stawkę 17 dol. na godzinę. Jest to stawka, która odzwierciedla ostatnie podwyżki o 3-5 dol. za godzinę dla około pół miliona pracowników centrów logistycznych w Stanach Zjednoczonych, które miały miejsce w tym roku. Elementem zachęty do podjęcia pracy będzie 1000 dol. bonus, oferowany każdemu nowozatrudnionemu. Dotyczyć to będzie również pracowników zatrudnianych w polskich magazynach światowego giganta.

Sprzedawca internetowy skorzystał na gwałtownym wzroście sprzedaży w e-commerce, ponieważ w zeszłym roku coraz więcej konsumentów przeniosło się do Internetu. To zmusiło Amazon.com i innych czołowych graczy w sprzedaży online do zatrudniania tysięcy osób i oferowania atrakcyjnych korzyści i bonusów.

Źródło

Skomentuj artykuł: