Bezpiecznym kredytem 2%: Oferta na miarę potrzeb

Zainteresowanie rządowym Bezpiecznym kredytem 2% jest bardzo duże - już w pierwszym dniu, kiedy się pojawił, pytało o niego ponad 12 tys. osób. Banki, które weszły do programu potwierdzają, że klienci bardzo często sprawdzają nową ofertę, robili to nawet przed jej uruchomieniem. 

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) poinformował, że umowy w zakresie nowego kredytu ze wsparciem państwa podpisało z nim w poniedziałek bm. aż sześć banków: Alior, Pekao SA, PKO BP, BPS, SGB-Bank i VeloBank. Kolejne banki finalizują zawarcie umowy z BGK. Przypomnijmy: Bezpieczny kredyt 2% dostępny jest w złotych. Można nim sfinansować nie tylko zakup nieruchomości na rynku pierwotnym czy wtórnym, ale również budowę domu połączoną z zakupem działki, dokończenie budowy domu lub budowę domu na własnej niezabudowanej działce. Kwota kredytu to 500 tys. zł lub 600 tys. zł, w przypadku gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi co najmniej jedno dziecko. W przypadku, gdy kredyt jest udzielany na dokończenie budowy domu budowanego do tej pory za gotówkę przez kredytobiorcę, kwota ta wynosi 100 tys. zł, w przypadku gdy prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe lub 150 tys. zł, gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi co najmniej jedno dziecko. Oferta skierowana jest do osób, które nie ukończyły 45. roku życia (w przypadku dwóch kredytobiorców przynajmniej jedna osoba musi spełnić ten warunek), nie posiadają innego kredytu hipotecznego, nie posiadają i nie posiadali mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. Zachętą do skorzystania z tej oferty jest właśnie oprocentowanie kredytu - stałe przez 10 lat. W dodatku przy badaniu zdolności kredytowej na całość inwestycji banki nie będą wymagać wkładu własnego. - To jest produkt na miarę naszych czasów, na potrzeby i oczekiwania, jakie są wśród osób, które w ogóle chcą myśleć o kredycie na mieszkanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. 
VeloBank informuje, że dzięki zdalnemu procesowi wnioskowania, uzyskanie środków na zakup nieruchomości z dopłatą do rat będzie wyjątkowo proste i wygodne. – W VeloBanku mamy najbardziej cyfrowy proces wnioskowania o kredyt na cele mieszkaniowe na polskim rynku. W obliczu dużego zainteresowania Bezpiecznym kredytem 2%, szybkość z jaką będzie można złożyć wniosek będzie kluczowa – podkreśla Adrian Adamowicz, członek zarządu VeloBanku. "Zainteresowanie klientów jest duże, na co wskazuje zwiększony o 600 proc. ruch na naszej zakładce z Bezpiecznym Kredytem 2 proc. w porównaniu do ubiegłotygodniowego zainteresowania produktami hipotecznymi. Nasi doradcy kredytowi są również rozchwytywani. W Centrum Hipotecznym odbieramy 10-krotnie więcej połączeń wideo oraz 3-krotnie więcej połączeń telefonicznych niż tydzień temu" - informuje biuro prasowe VeloBank. Duże zainteresowanie programem synganlizuje też Alior Bank. - Przystępując do programu będziemy mogli zaoferować klientom realne wsparcie w spełnieniu marzenia o własnym mieszkaniu. Oprócz dopłat, równie ważne jest, żeby przyszli kredytobiorcy mieli świadomość, na czym polega Bezpieczny Kredyt 2 proc. i jakie warunki muszą spełnić przyszli kredytobiorcy, żeby go otrzymać. Poza wymaganiami dotyczącymi np. wieku i braku nieruchomości, muszą oni jeszcze posiadać zdolność kredytową niezbędną do uzyskania interesującej ich kwoty – mówi Piotr Rosłan, dyrektor Działu Kredytów Hipotecznych z Alior Banku. Rzecznik Pekao Paweł Jurek poinformował, że jeszcze przed uruchomieniem programu pracownicy banku odbierali wiele telefonów od potencjalnych klientów, którzy pytali, czy spełniają warunki kredytu bądź jakie należy przedstawić dokumenty, aby ubiegać się o kredyt. Pierwsze wnioski o kredyt zostały złożone już w poniedziałek,  niemal bezpośrednio po otwarciu oddziałów. - Ponad 1000 klientów zgłosiło zainteresowanie bezpiecznym kredytem, bardzo wiele osób kontaktowało się także z naszą infolinią, pytając o szczegóły oferty - zaznaczył rzecznik Pekao, cytowany przez PAP. We wszystkich bankach informują, że w kolejnym dniu udzielania bezpiecznego kredytu klientów przybywa, a pierwsze dokładne dane o liczbie zawieranych codziennie umów będą pod koniec tygodnia. 

Skomentuj artykuł: