Były szef ukraińskiej firmy aresztowany pod zarzutem zdrady

Były przewodniczący rady dyrektorów producenta turbin Motor Sicz Wiaczesław Bogusłajew został aresztowany na Zaporożu.

Bogusłajew, "honorowy szef" firmy Motor Sicz w Zaporożu, został zatrzymany w swoim domu, a następnie przewieziony konwojem do Kijowa - poinformowały ukraińskie media, które cytuje agencja Reutera.

Były szef Motor Sicz, jak również był członek parlamentu, jest podejrzany o współpracę i pomoc rosyjskim siłom okupacyjnym.

Według źródeł w aparacie bezpieczeństwa, na które powołuje się Reuters, śledczy, aby dokonać przeszukania, musieli wyłamać drzwi wejściowe do domu podejrzanego.

Ukraińska dziennikarka Iryna Romalijska napisała w mediach społecznościowych, że były menadżer był znany z prorosyjskich poglądów.

Bogusłajew to człowiek legenda dla Zaporoża i regionu. I dla Ukrainy. Jeden z najbogatszych ludzi w kraju. "Czerwony dyrektor". Ten, który w czasach ZSRS zarządzał dużym przedsiębiorstwem, a potem "jakoś" stało się ono jego własnością

- napisała Romalijska na Facebooku.

Podejrzewa się go o dostarczanie Rosji części do helikopterów i samolotów oraz o kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi - wyjaśnia Reuters.

Motor Sicz jest znanym producentem silników lotniczych i turbin przemysłowych. Ukraińskie władze w ubiegłym roku zablokowały próby przejęcia firmy przez chińskie spółki.

Źródło

Skomentuj artykuł: