Ciuchy z demobilu, hitem odzież, buty i plecaki

Blisko 1,5 mln zł zarobił w ciągu sześciu lat działalności istniejący w Poznaniu sklep Agencji Mienia Wojskowego. Klienci najchętniej kupowali wojskową odzież, buty, nakrycia głowy, ale też plecaki i menażki.

W czerwcu sklep przy ul. Dojazd 30 świętuje rocznicę powstania. Zyski ze sprzedaży Agencja Mienia Wojskowego przekazuje na modernizację polskiej armii.

Dyrektor Oddziału Regionalnego AMW w Poznaniu Krzysztof Kołeczko powiedział PAP, że wszystkie sprzedawane w sklepie produkty pochodzą z magazynów wojskowych zlokalizowanych na terenie całego kraju.

"Od początku działalności sklepu największym zainteresowaniem cieszyły się mundury polowe i mundury letnie – obecnie nie mamy ich w sprzedaży. Spore wzięcie mają kurtki i buty, wszelkiego rodzaju nakrycia głowy, dresy i niezawodna, wojskowa bielizna. Miłośnicy tego, co wojskowe kupują też u nas plecaki, menażki, manierki czy niezbędniki. Przez sześć lat nasz sklep zarobił niemal 1,5 mln zł" – powiedział PAP Krzysztof Kołeczko.

W sklepie można dostać nie tylko wojskową odzież, ale też elektronarzędzia, sprzęt pomiarowy, instrumenty muzyczne, akcesoria medyczne oraz porcelanę.

"Klienci bardzo często pytają o koce wojskowe, śpiwory, siatki maskujące, także o pasy wojskowe i saperki. Oddziały AMW wymieniają się asortymentem, by zapewnić interesujące produkty zainteresowanym w różnych regionach kraju" – wyjaśnił dyrektor.

Sklep właśnie gromadzi najciekawsze i najbardziej poszukiwane towary na rocznicowe obchody, planowane na 6 i 7 czerwca. W te dni sklep będzie czynny dłużej, zapewni gościom poczęstunek, agencja przygotowuje szereg atrakcji i niespodzianek.

Kierownik działu ds. marketingu i PR oddziału AMW w Poznaniu Bogdana Bogusławska-Dobosz zdradziła, że właśnie w te dni w specjalnej ofercie znajdzie się m.in. odzież wojsk lotniczych, hełmy oraz oryginale pałatki wojskowe ze stelażem, które sprawdzą się podczas każdej wyprawy.

Zaznaczyła, że przy okazji rocznicy każdy znajdzie na sklepowych półkach coś ciekawego – lub przynajmniej zaskakującego.

"Na łowców przygód czekają niezawodne kompasy, na letnie wieczory będzie można zaopatrzyć się w lampy naftowe w atrakcyjnej cenie. Geodeci kupią u nas sprzęt geograficzno-geodezyjny, wyposażający kuchnię – odporną na zarysowania porcelanę. Będą też cyrkle teleskopowe, kuchenki turystyczne na benzynę, torby lekarskie, także zestawy do płukania ucha oraz zestawy do pozoracji ran" – powiedziała.

Zyski ze sprzedaży Agencja Mienia Wojskowego przekazuje na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych. Jego celem jest zwiększenie nakładów na modernizację sił zbrojnych

Źródło

Skomentuj artykuł: