Co z opłatą przekształceniową?

Nie ma żadnej decyzji dotyczącej zmiany poziomu opłaty związanej z przekształceniem OFE - poinformował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Kościński pytany był w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami, czy spadnie i do jakiego poziomu planowana opłata w przypadku likwidacji OFE i przekształcenia w IKE, która ma wynieść 15 proc.

Nie ma żadnej decyzji na ten moment

powiedział minister finansów Tadeusz Kościński.

Jak zaznaczył wiceminister Jan Sarnowski, temat będzie wymagał "pewnej moderacji".

RMR FM podało, że reporterzy stacji ustalili, iż rząd obniży proponowaną opłatę za likwidację OFE z obecnych 15 proc. do 10 proc. Zauważono, że zgodnie z Polskim Ładem, świadczenia do 2500 złotych nie będą obłożone podatkiem PIT.

Dlatego, żeby zachować równowagę, rząd musi obniżyć także planowane opodatkowanie IKE. Z obecnie zakładanych 15 procent do - jak ustaliliśmy 10 procent

podano.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Źródło

Skomentuj artykuł: