Czy Elon Musk kupi Twittera? Doniesienia mówią o zamknięciu transakcji

W wyniku spekulacji, że firma może uzgodnić umowę przejęcia z Elonem Muskiem już w poniedziałek akcje Twittera podskoczyły o ponad 5% w obrocie przedrynkowym. Twitter początkowo odrzucał ofertę Muska.

Podobno zarząd giganta mediów społecznościowych spotkał się w weekend z Muskiem, aby omówić jego ofertę o wartości 43 miliardów dolarów.

Jednak według doniesień z branży Twitter jest teraz w końcowej fazie negocjacji z Muskiem w sprawie kupna biznesu.

Obroty akcjami Twittera przed otwarciem giełdy w USA spowodowały wzrost ceny o 5,1% do 51,57 USD. Chociaż suma ta jest nadal poniżej ceny ofertowej Muska, wynoszącej 54,20 USD za akcję.

Agencja informacyjna Reuters poinformowała, że komunikat może pojawić się później w poniedziałek po spotkaniu zarządu Twittera i zarekomendowaniu umowy akcjonariuszom.

Przejmowanie przez Muska Twittera nabrało w ostatnim czasie sporego przyspieszenia. Na początku kwietnia okazało się, że Musk, który jest szefem producenta samochodów elektrycznych Tesla, stał się największym udziałowcem Twittera z 9,2% udziałem.

Następnie został zaproszony do zarządu Twittera, ale odrzucił tę propozycję i niespodziewanie złożył firmie ofertę kupna.

Źródło

Skomentuj artykuł: