Dostarczą Ukrainie amunicję czołgową

Przedstawiciele zespołów specjalistycznych Mesko SA, należącej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, oraz ukraińskiej firmy ARTeM rozpoczęli realizację podpisanej niedawno umowy na rzecz produkcji amunicji czołgowej 125 mm. Inżynierowie zapoznali się z technologami wytwarzania tego typu amunicji stosowanymi przez obydwie spółki, a także przedstawili swoje doświadczenia w tym zakresie. Omówili również aspekty transferu technologii i łańcuchów kooperacji przy produkcji amunicji czołgowej 125 mm przeznaczonej dla ukraińskiej armii.

- Stawiamy kolejny ważny krok na drodze współpracy z naszymi ukraińskimi partnerami. Głęboko wierzymy w to, iż nasza technologia wraz z odważnym modelem biznesowym przyniosą już wkrótce wymierne efekty w postaci nowych zdolności produkcyjnych i samej amunicji, która jest potrzeba siłom zbrojnym Ukrainy. Nasza spółka ma wieloletnie doświadczenie w zakresie wytwarzania amunicji wielkokalibrowej, dysponuje również nowoczesnymi technologiami i przede wszystkim doświadczoną kadrą. Mesko występuje w nieczęsto spotykanej w kraju roli dostawcy technologii, krytycznych komponentów i asysty technicznej. Z drugiej strony jest to oczywiście kontrakt biznesowy przynoszący spółce wymierne korzyści - powiedział dr inż. Przemysław Kowalczuk, członek zarządu ds. rozwoju Mesko SA. 

Polska firma współpracowała już z firmami zbrojeniowymi z Ukrainy. Spółka m.in. przekazywała ukraińskim kontrahentom amunicję małokalibrową oraz ładunki do rakiet. Na wyposażeniu Sił Zbrojnych Ukrainy są systemy rakietowe PIORUN, których niezawodność została wielokrotnie potwierdzona podczas trwającego w tym kraju konfliktu zbrojnego.

Źródło

Skomentuj artykuł: