Egipt wprowadza 5-letnie wizy wielokrotnego wjazdu

W początkach tego roku minister turystyki i starożytności Egiptu, Ahmed Issa, poinformował o nowej strategii rozwoju turystyki w kraju. Egipt chce m.in. powiększyć bazę noclegową i zwiększyć liczbę odwiedzających. By zrealizować ten drugi cel władze kraju zdecydowały się na wprowadzenie zmian w polityce wizowej - poinformował portal wiadomosciturystyczne.pl. 
 

W ostatnim tygodniu marca władze Egiptu poinformowały o łagodzeniu zasad przyznawania wiz w odniesieniu do obywateli wybranych krajów, m.in. Irańczyków, Turków, Chińczyków i Hindusów. 

Najważniejszą zmianą jest jednak wprowadzenie wizy wielokrotnego wjazdu ważnej przez pięć lat. Wiza ma kosztować 700 dol. Jak wyjaśniał Ahmed Issa, zostaje wprowadzona głównie z myślą o inwestorach i właścicielach nieruchomości, którzy mają siedziby poza Egiptem. Skorzystać z niej mogą również turyści. 
Obecnie podróżni z Polski udający się do Egiptu w celach turystycznych mają możliwość wykupienia wizy jednorazowej (kosztującej 25 dol.) lub wielokrotnej (koszt 60 dol.), które pozwalają na przebywanie na terenie kraju do 30 dni.

Skomentuj artykuł: