Elon Musk wyśmiał groźbę pozwu przez Twittera 

Elon Musk zakpił z wysiłków Twittera, by zmusić go do zakupu firmy – oczywiście w tweecie. W rezultacie ceny akcji Twittera spadły, a ceny akcji Tesli minimalnie wzrosły.

Musk zamieścił na Twitterze cztery zdjęcia, na których się śmieje, obok nich widnieją podpisy, które brzmiały: „Powiedzieli, że nie mogę kupić Twittera. Później, że nie ujawnią informacji o botach. Teraz chcą mnie zmusić do zakupu Twittera przez decyzję sądu. I twierdzą, że ujawnią informacje o botach w sądzie.” 

Wkrótce potem pojawiło się zdjęcie aktora Chucka Norrisa grającego w szachy tylko z jednym pionkiem po swojej stronie szachownicy i kompletem pionków po drugiej stronie, a Musk tweetował „Chuckmate”. 

Musk ujawnił pod koniec zeszłego tygodnia, że wycofuje się z umowy na zakup Twittera, powołując się na brak informacji o liczbie fałszywych użytkowników Twittera, tzw. botów. Jego prawnik oznajmił, że Twitter w ten sposób „rażąco naruszył wiele postanowień” pierwotnej umowy. 

Twitter odpowiedział, że „podejmie kroki prawne w celu wyegzekwowania umowy o połączeniu”. Jednak inwestorzy w Twittera (TWTR) nie śmieją się. Akcje platformy mediów społecznościowych spadły o 5% we wczesnych poniedziałkowych transakcjach przedrynkowych. 

Były one już mocno poniżej uzgodnionej w kwietniu ceny zakupu 54,20 USD za akcję, zamykając piątek na poziomie 36,81 USD. 

Inne akcje spółek technologicznych również są znacznie niższe niż w kwietniu, w tym akcje Tesli (TSLA), głównego źródła wiodącej na świecie wartości netto Muska. Akcje Tesli spadły o 31% od czasu ujawnienia pierwszych udziałów Muska na Twitterze w kwietniu. Obecnie akcje Tesli wzrosły o 1% w obrocie przedrynkowym. 
 

Źródło

Skomentuj artykuł: