Bijatyka miliarderów? Elon Musk i Mark Zuckerberg wymienią ciosy w klatce

Elon Musk, właściciel X (dawniej Twitter) i założyciel Tesli, ogłosił, że jego potencjalna walka z dyrektorem generalnym Meta, Markiem Zuckerbergiem, będzie transmitowana na żywo na platformie mediów społecznościowych X. Wszystkie wpływy mają zostać przekazane na cele charytatywne dla weteranów.

Na razie nie ustalono daty walki, ale proponowaną lokalizacją jest UFC Apex w Nevadzie. Obaj miliarderzy mają obecnie trenować. Musk wyzwał Zuckerberga na pojedynek w klatce mieszanych sztuk walki na początku tego roku.

Założyciel Tesli i Space X napisał na Twitterze, że jest „gotowy na walkę w klatce” z Zuckerbergiem, który trenował kiedyś jiujitsu. Założyciel Facebooka miał odpowiedzieć na wyzwanie wysyłając zapytanie o lokalizację, na co Musk odpowiedział: „Vegas Octagon”.

Dyrektor generalny Meta ma obecnie trenować z mistrzem UFC Israelem Adesanyą i Alexandrem Volkanovskim przed proponowanym pojedynkiem. Tymczasem Musk ćwiczył w ostatnich tygodniach z legendą UFC Georges'em St. Pierre i Lexem Friedmanem.

Zuckerberg nie był pewien, czy walka w ogóle dojdzie do skutku. Jednak zdaniem amerykańskich mediów obaj miliarderzy są „absolutnie śmiertelnie poważni” w kwestii potencjalnej walki.

Konkurencja między miliarderami i potentatami mediów społecznościowych nasiliła się w ostatnich tygodniach, po tym jak Meta uruchomiła nową platformę Threads, która ma rywalizować z Twitterem.

Musk zagroził pozwem, oskarżając firmę Zuckerberga o wykorzystanie „tajemnic handlowych” Twittera i „innej własności intelektualnej” do zbudowania swojej wersji aplikacji.

Źródło

Skomentuj artykuł: