Cztery banki z mandatem do euroobligacji

Cztery banki - BNP Paribas, Citi, Commerzbank oraz ING - otrzymały od Ministerstwa Finansów mandat na zorganizowanie emisji obligacji nominowanych w euro – poinformował dzisiaj resort.

„Ministerstwo Finansów informuje, że BNP Paribas, Citi, Commerzbank oraz ING otrzymały mandat na zorganizowanie emisji obligacji nominowanych w euro. Transakcja zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie w zależności od warunków rynkowych” – podało Ministerstwo Finansów w czwartek na swoich stronach internetowych.

W listopadzie 2023 r. mandat do emisji obligacji benchmarkowych nominowanych w euro otrzymały banki BNP Paribas, Deutsche Bank, Santander oraz Société Générale. Termin transakcji uwarunkowano sytuacją na rynku.

W połowie grudnia 2023 r. nowy minister finansów, Andrzej Domański, poinformował, że jest bardzo duże zainteresowanie zagranicznych inwestorów polskimi papierami skarbowymi. Ocenił równocześnie, że prawdopodobnie do zagranicznych inwestorów może trafić większa część długu niż w latach poprzednich. 

- Natomiast waluta emisji obligacji będzie weryfikowana na podstawie bieżącego popytu - podkreślił Domański.

Skomentuj artykuł: