Deweloperzy mają bogatą ofertę 

Rynek mieszkaniowy w Polsce kwitnie. Jego rozwój nie zahamowały ostatnie podwyżki stóp procentowych. Wynika to z faktu, że potrzeby mieszkaniowe są ciągle wielkie i niezaspokojone. 

Sondę na temat nowych inwestycji deweloperskich przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl. Wynika z niej, że oferta jest nie tylko bogata, ale i bardzo zróżnicowana. - Rozpoczęliśmy właśnie sprzedaż mieszkań w pierwszym etapie inwestycji Aleje Praskie. To nasz, nowy, duży projekt na warszawskiej Pradze Południe, w którym planujemy wybudować w najbliższych latach niemal 1200 mieszkań. W dwóch pierwszych budynkach znajdzie się 110 lokali o zróżnicowanych rozkładach, od funkcjonalnych kawalerek po przestronne mieszkania czteropokojowe. Miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych zostaną dostosowane do zamontowania ładowarek dla pojazdów elektrycznych. W parterowych kondygnacjach znajdą się także powierzchnie usługowe. Ceny zaczynają się od 10 200 zł/mkw. Budowa zakończyć się ma w drugim kwartale 2024 roku - informuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A. - Inną, nową inwestycją, którą ostatnich tygodniach wprowadziliśmy do sprzedaży są wrocławskie Kaskady Różanki. W sześciokondygnacyjnym budynku powstanie 128 mieszkań. Niewątpliwą zaletą tego projektu jest jego lokalizacja przy ulicy Chorwackiej, 5 km od staromiejskiego Rynku. Zaledwie kilkaset metrów od inwestycji biegną nadodrzańskie wały, idealny teren do spacerów, joggingu lub wypraw wzdłuż wielokilometrowych tras rowerowych. Kaskady Różanki zostaną oddane do użytku do końca 2022 roku. Ceny zaczynają się od 8499 zł brutto/mkw. Przygotowujemy także kolejne etapy naszych, popularnych inwestycji, jak Osiedle Latarników w Gdańsku, Ceglana Park w Katowicach, czy Centralna Park i Słoneczne Miasteczko w Krakowie. Planujemy również kolejne, nowe projekty w Warszawie i Gdańsku. Start ich realizacji zaplanowany jest na pierwsze kwartały 2022 roku.  Ponieważ w ostatnich miesiącach rynek mieszkaniowy był areną dynamicznych zmian, szczególnie jeśli chodzi o koszty wykonawstwa, należy spodziewać się, że mieszkania w nowych projektach będą droższe od tych znajdujących się obecnie w ofercie.

Atal  też cały czas pracuje nad nowymi przedsięwzięciami deweloperskimi. - Obecnie w przygotowaniu mamy 40 projektów, które dostarczą ponad 7 700 lokali. Inwestycje, które są już na etapie planowania dostarczą kolejnych 9 700 lokali, co najlepiej obrazuje potencjał dalszych perspektyw rozwoju firmy - zaznacza Zbigniew Juroszek, prezes Atala.

Ronson Development ma bank ziemi obejmujący ponad 4200 mieszkań. - Z czego tylko w ciągu ostatniego roku zabezpieczyliśmy grunty pod 3200 lokali - podkreśla Boaz Haim, prezes Ronson Development. - W najbliższym czasie planujemy rozbudować realizowane już projekty. Wprowadzimy kolejną pulę mieszkań w Ursusie Centralnym oraz Mieście moim w Warszawie, a także rozpoczniemy czwarty etap inwestycji Nowe Warzymice pod Szczecinem i trzecią fazę projektu Vivy Jagodno we Wrocławiu. Pojawią się także nowe inwestycje. W czwartym 4. kwartale 2021 roku planujemy wprowadzić dwa projekty w Warszawie, jedną inwestycję na Woli, a drugą na dolnym Mokotowie. Z kolei na przełomie 2021 i 2022 roku rozpoczniemy nową inwestycję w Poznaniu.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg SA. podaje, że w ostatnim kwartale 2021 roku spółka wprowadzi do sprzedaży lokale w ramach kolejnych etapów warszawskich i gdańskich inwestycji m.in. Nowa Letnica i Porto. - W planach na najbliższy czas mamy też nową inwestycję na gdańskim Ujeścisku oraz pierwszą inwestycję Robyg w Gdyni, która zlokalizowana będzie na 2,3 hektarowej działce przy ulicy Wendy, jak również nowy projekt w Warszawie - mówi. 

Apricot Capital Group pracuje obecnie nad projektami w kilku miastach Polski. - Obok projektowanych hoteli czy budynków o mieszanych funkcjach, część z nich to projekty mieszkaniowe. Najbardziej zaawansowane znajdują się w Warszawie i Poznaniu. Jednym z ciekawszych pod względem lokalizacji projektów przygotowywanych do realizacji jest inwestycja przy ulicy Bernardyńskiej w warszawskiej dzielnicy Mokotów, gdzie na 6 ha terenu, położonego w otulinie Jeziorka Czerniakowskiego planujemy zrealizować ponad 400 mieszkań w budynkach wielorodzinnych i jednorodzinnych - wyjaśnia Piotr Jakubowski, Head of Investment Department w Apricot Capital Group.  

Dariusz Nagórski, dyrektor ds. Inwestycji w Aria Development informuje o przygotowaniach do realizacji dużego osiedla na obrzeżach Warszawy w zielonej okolicy, z doskonałym dojazdem do stolicy. - Chcemy, żeby było to samowystarczalne i ekologiczne miasteczko ze szkołą, sklepami, powierzchnią biurową i usługami. Rozpoczęliśmy też prace nad projektowaniem osiedla w Poznaniu. 

Intensywnie pracujemy również nad rozpoczęciem realizacji dużego osiedla mieszkaniowego w centrum Legionowa. Mamy nadzieję, że pod koniec tego roku wystąpimy o pozwolenie, a roboty budowlane zaczniemy wiosną przyszłego roku. Projektujemy tam blisko 200 mieszkań o powierzchni od 30 mkw. do ponad 70 mkw. - zaznacza.

Okam też szykuje nowości. - Obecnie prowadzimy kilka projektów w Warszawie, Łodzi i Katowicach - zaznacza Marcin Michalec, CEO Okam. - W stolicy realizujemy inwestycję Central House na Mokotowie i kontynuujemy rozbudowę Bohema - Strefa Praga, gdzie będziemy rozwijać kolejne etapy w ramach rewitalizacji tego terenu. Przed nami także prace związane z przygotowaniem projektu osiedla mieszkaniowego Cityflow na warszawskiej Woli, przy ulicy Redutowej. Jak również projektu na Żeraniu, gdzie niedawno dokonaliśmy rekordowego zakupu 62 ha terenów pofabrycznych. Będzie to inwestycja, którą planujemy realizować przez najbliższe kilkanaście lat. 

Źródło

Skomentuj artykuł: