Kontrowersje wokół nominacji w KAS

Wiceministrem finansów w randze podsekretarza stanu i zastępcą szefa Krajowej Administracji Skarbowej została mianowana Małgorzata Krok. Ta nominacja wywołała liczne komentarze, m.in. zwracające uwagę na brak doświadczenia nowej wiceszefowej KAS w administracji skarbowej.

W czwartek Ministerstwo Finansów poinformowało o powołaniu na stanowisko wiceministra finansów i zastępcy szefa KAS Małgorzaty Krok - adwokata i doradcy podatkowego, absolwentki WPiA UW oraz studiów z zakresu International Finance w SGH.

"Doświadczenie zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach oraz firmach doradztwa podatkowego. Reprezentowała podatników przed organami administracji celno-skarbowej i sądami administracyjnymi. Doradzała w sprawach z zakresu prawa podatkowego i celnego realizując projekty o zasięgu lokalnym i międzynarodowym. Prowadziła także szkolenia i wykłady z zakresu prawa podatkowego" 

- podaje resort finansów.

Krytycznie do tej nominacji odniosła się na Twitterze Agata Jagodzińska, przewodnicząca Związkowej Alternatywy w KAS.

"Bardzo negatywnie należy ocenić powołanie przez Ministra Andrzeja Domańskiego na stanowisko zastępcy szefa KAS osoby z zerowym doświadczeniem w KAS i tylko 3-letnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym" - napisała Jagodzińska.

Dodała, że niedawno Domański "odwołał z ministerstwa dwóch świetnych fachowców, którzy mimo młodego wieku, mają dorobek i kompetencje. Mowa m.in. o Jakubie Sawulskim".

W innym wpisie Jagodzińska wskazała, że "zastępca szefa KAS powinien być z KAS".

Dziennikarz "Rz", Piotr Skwirowski zwrócił uwagę na doświadczenie zawodowe Krok i stwierdził, że "powstrzymałby się z krytyką".

- Jako stażysta i młodszy prawnik. Krytyka jak najbardziej zasłużona - skomentowała Jagodzińska.

Źródło

Skomentuj artykuł: