Nie polecisz do Tel-Awiwu

Z uwagi na obecną sytuację w Izraelu, Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają do końca października br. zawieszenie wszystkich lotów z i do Tel-Awiwu - poinformował rzecznik spółki Krzysztof Moczulski. Jednak generalnie LOT zwiększa liczbę połączeń, w  siatce pojawi się blisko 20 nowych kierunków rozkładowych, zarówno średniego, jak i dalszego zasięgu. 

"LOT, podobnie, jak inne linie lotnicze, z uwagi na obecną sytuację w Izraelu zawiesza wszystkie loty z i do Tel-Awiwu do końca października br." - powiedział rzecznik spółki Krzysztof Moczulski. Wcześniej LOT odwołał wszystkie rejsy do Izraela do 14 października br. włącznie, jak podawał PAP.  Swoje rejsy do Tel-Awiwiu odwołały lub zawiesiły m.in. Air France, Lufthansa, British Airways, Wizz Air, czy American Airlines. 7 października w godzinach porannych Izrael został z zaskoczenia zaatakowany ze Strefy Gazy przez Hamas. Uderzenie skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. W ciągu trwającego od dziewięciu dni konfliktu zginęło już ponad 1,4 tys. mieszkańców Izraela i około 2,75 tys. Palestyńczyków ze Strefy Gazy. 

Pasażerowie  polecą do kolejnych atrakcyjnych destynacji

Niedawno narodowy przewoźnik zaprezentował kierunki rozwoju na lata 2024 – 2028. Polskie Linie Lotnicze LOT będą miały więcej nowoczesnych samolotów, polecą do kolejnych atrakcyjnych destynacji oraz zrealizują wymagające cele środowiskowe i społeczne. W ten sposób PLL LOT zamierzają przekuć swoje rekordowe wyniki finansowe w ambitną ścieżkę rozwoju. - Ważne, z kim podróżujesz. Bo dobry partner w podróży to bezpieczeństwo, komfort i gwarancja powodzenia planów. PLL LOT od blisko 95 lat są właśnie takim partnerem: solidnym i ważnym dla kolejnych pokoleń Polaków. Strategia, którą dziś zaprezentowaliśmy jest obietnicą na następne dziesięciolecia. Światowe lotnictwo zmienia się na naszych oczach, a my będziemy jednym z liderów tej zmiany – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT. Strategia Narodowego przewoźnika zakłada m.in. zwiększenie floty samolotów o ok. 50% (110 w 2028 r. wobec 75 obecnie), powiększenie liczby pasażerów o ok. 70% (16,9 mln w 2028 r. wobec 10,3 mln obecnie), podwyższenie jakości świadczonych usług i satysfakcji pasażera poprzez m.in. nowy standard wnętrza w samolotach szerokokadłubowych, czy wprowadzenie dostępu do Wi-Fi podczas lotów long-haul.

W siatce połączeń PLL LOT pojawi się blisko 20 nowych kierunków rozkładowych, zarówno średniego, jak i dalszego zasięgu. Narodowy przewoźnik planuje także inwestycje na lotniskach: przebudowany i odświeżony będzie Business Lounge Polonez w Warszawie oraz uruchomiony zostanie salonik biznesowy w Chicago.

PLL LOT należą do grona najważniejszych polskich firm. Branża lotnicza pośrednio i bezpośrednio tworzy w Polsce ponad 170 tys. miejsc pracy. 

Z Rzeszowa prosto do Mediolanu

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają też połączenie na trasie Rzeszów – Mediolan – Rzeszów.  Pierwszy lot z Rzeszowa do Mediolanu wystartuje 4 listopada 2023 r. Embraery narodowego przewoźnika będą latać z lotniska Rzeszów-Jasionka na lotnisko Mediolan-Malpensa raz w tygodniu – w soboty. Do stolicy Lombardii pierwszy samolot LOT-u wystartuje 4 listopada dokładnie o 16:50, a w porcie docelowym wyląduje o 19:05. W stronę powrotną wyruszy również w sobotę, o godz. 19:45, by równo po dwóch godzinach wylądować na rzeszowskim lotnisku. - Cieszymy się, że możemy połączyć Rzeszów z sercem Lombardii. Mediolan to nie tylko finansowa stolica Włoch czy miasto mody – to także świetne miejsce na zimowy wyjazd narciarski. Montecampione czy Champoluc w Dolinie Aosty są może mniej znane Polakom, ale zdecydowanie warte odwiedzenia. To połączenie wpisuje się w zapowiadane w strategii umocnienie pozycji PLL LOT w polskich portach regionalnych – powiedział Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Trasa RZE – MXP – RZE będzie funkcjonować przez cały sezon zimowy. Na swoje gościnne pokłady PLL LOT zapraszają podróżnych z lotniska Rzeszów-Jasionka do 23 marca 2024.

- Mediolan to drugi włoski kierunek w ofercie naszego lotniska, bardzo pożądany, więc jestem przekonany, że samoloty LOT-u wypełnią się podróżnymi. To świetna oferta dla turystów, którzy zechcą odwiedzić stolicę światowej mody oraz liczne zabytki, na czele z katedrą Duomo, kościołem świętej Marii czy Zamkiem Sforzów. To także oczekiwana destynacja dla biznesu, współpracującego z firmami z Lombardii oraz dla kibiców piłki nożnej, bo AC Milan i Inter mają w Polsce rzesze wiernych fanów – powiedział Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Bilety na połączenia z Rzeszowa do Mediolanu są dostępne w kanałach sprzedaży: na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel od środy 11 października. Ceny zaczynają się od 349 zł z bagażem podręcznym w obie strony.

Źródło

Skomentuj artykuł: