Poczta Polska ponownie zwycięża w przetargu na obsługę ZUS

W najbliższych latach Poczta Polska będzie blisko współpracować z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Narodowy operator  po raz kolejny wygrał przetarg na obsługę w latach 2024–2026 korespondencji nadawanej przez ZUS. To kolejny państwowy podmiot, który zdecydował się na  kooperację z Pocztą. Polski operator nie tylko świadczy usługi biznesowe, ale prowadzi także misję społeczną.

Poczta obsłuży ZUS

W przetargu najkorzystniejsza okazała się oferta Poczty Polskiej, opiewająca na wartość ponad 531,0 mln zł brutto. Nowa umowa, na świadczenie usług listowych dla centrali ZUS i 320 jednostek terenowych, zostanie zawarta na 3 lata. W jej ramach będą realizowane nadania masowe ZUS np. z informacją do emerytów i rencistów o waloryzacjach czy świadczeniach dodatkowych oraz nadania bieżące na terenie całego kraju. Dla większości jednostek ZUS Poczta Polska będzie świadczyć także usługę Poczty Firmowej.

Dla Poczty kontynuacja współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych jest niezwykle ważna. - ZUS jest dla Poczty Polskiej strategicznym nadawcą przesyłek listowych – przyznaje Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej. Zaznacza, że  współpraca to kolejny dowód na to, że operator jest otwarty na realizację kluczowych zadań na rzecz Państwa.

Poczta Polska współpracuje z ZUS na wielu płaszczyznach. Realizuje choćby umowę na doręczanie świadczeń z ubezpieczeń społecznych w formie gotówkowej na wskazany adres. Regularnie instytucje prowadzą także wspólne inicjatywny społeczne, wśród których były np. dyżury ekspertów z ZUS  w placówkach pocztowych. Pracownicy ubezpieczyciela wspierali klientów Poczty Polskiej w składaniu wniosków elektronicznych o świadczenie „500+” i programu „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”.  

Poczta z misją społeczną

Poczta realizuje umowy na świadczenie usług podpisane również z innymi instytucjami o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania państwa. Wśród nich są np. wszystkie Izby Administracji Skarbowej w kraju, czy Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, z którą Poczta Polska współpracowała w czasie pandemii i przy organizacji wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, a teraz przy obsłudze logistycznej wypożyczalni sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami. Poczta Polska doręcza także przesyłki z maturalnymi arkuszami egzaminacyjnymi, testy – dla ósmoklasistów, na egzaminy prawnicze, egzamin Strażaka oraz na egzaminy w szkołach zawodowych.

Poczta Polska to firma która nie tylko świadczy usługi biznesowe, ale realizuje także misję społeczną i wspiera osoby, do których nie jest kierowana oferta komercyjna.

Źródło

Skomentuj artykuł: