Przemyt na wielką skalę. Ujawniono 3 mln papierosów ukrytych w... deskach

Pomorscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kontener z Rosji, w którym w specjalnie spreparowanych deskach ukryto ponad 3 mln nielegalnych papierosów wartych ok. 2,3 mln zł.

Na początku stycznia 2020 r. funkcjonariusze KAS i CBŚP z Trójmiasta skontrolowali w porcie w Gdańsku kontener z Rosji z zadeklarowanym ładunkiem desek. Kontener przypłynął z St. Petersburga i miał trafić do Rumunii.

Film z akcji Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji. Ujawnienie przemytu ponad 3 mln sztuk papierosów

Podczas szczegółowej kontroli za pomocą skanera RTG stwierdzono, że wewnątrz niektórych specjalnie spreparowanych desek znajdują się paczki z papierosami. Wykryto łącznie ponad 3 mln 192 tys. szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Szacunkowa rynkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi ok. 2,3 mln zł. Skarb Państwa mógł stracić na tej próbie przemytu prawie 4 mln zł. Sprawę prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Śródmieście.

Źródło

Skomentuj artykuł: