Trump broni Bud Light i grozi ujawnieniem listy „przebudzonych” firm

Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że Bud Light zapłacił ogromną cenę za kontrowersyjne partnerstwo z transpłciowym influencerem i teraz zasługuje na drugą szansę. „Niefartowna” kampania reklamowa i w następstwie tego bojkot piwa spowodowały dramatyczny spadek sprzedaży.

W poście na Truth Social Trump nazwał reklamę Bud Light z udziałem gwiazdy TikTok Dylana Mulvaneya „błędem o epickich proporcjach”. „Anheuser-Busch to wielka amerykańska marka, która być może zasługuje na drugą szansę?” – napisał były prezydent na swojej platformie społecznościowej. 

Donald Tramp zapewnił, że Anheuser-Busch nie jest firmą „przebudzonych” i jednocześnie zagroził, że może dać całą listę firm, które są. „Tworzę listę i może po prostu opublikuję ją, aby świat mógł ją zobaczyć” - napisał były prezydent.

„Czemu nie, przecież radykalna lewica robi to zaciekle, aby (zniszczyć?) dobrze zarządzane, konserwatywne firmy i ludzi” – kontynuował Donald Trump. „Bardzo paskudne, ale tak właśnie grają w tę grę!”

Piwny gigant spotkał się z gwałtowną krytyką w zeszłym roku po stworzeniu reklamy z udziałem Mulvaneya, na skutek czego wielu konserwatywnie myślących Amerykanów zaczęło bojkotować Bud Light. 

Sprzeciw konsumentów nastąpił bardzo szybko - tak, że niektóre sklepy zostały zmuszone do oddania Bud Light za darmo, a firma uciekła się nawet do odkupowania niesprzedanego, przeterminowanego piwa od hurtowników.

Niedługo później Modelo Especial wyprzedziło Bud Light jako markę piwa nr 1 pod względem sprzedaży. Mimo wielu prób ponownego zdominowania rynku oraz reklam skierowanych do tradycyjnie myślących Amerykanów, Bud Light wciąż ma problemy z przyciągnięciem klientów.

W swoim poście w mediach społecznościowych Trump pochwalił Anheuser-Busch, mówiąc, że firma wydaje 700 milionów dolarów rocznie współpracując „z naszymi rolnikami” oraz zatrudnia 65 000 Amerykanów, z których 1500 to weterani wojskowi, nie liczą milionów zebranych na stypendia. 

Być może zamiast potępiać ten koncern powinniśmy zająć się firmami, które rzeczywiście chcą zniszczyć Amerykę – napisał były prezydent.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: