W tym kraju Polska to turystyczny hit

Nasz kraj już w 2023 r. stał się urlopowym hitem dla naszych południowych sąsiadów – pisze dzisiaj "Puls Biznesu". W tym roku ich zainteresowanie wypoczynkiem nad Wisłą i Bałtykiem jeszcze wzrosło.

Jak podaje dziennik, w minionym roku Polska stała się dla Czechów jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. W lipcu 2023 r. sprzedający online wycieczki czeski serwis Slevomat odnotował wzrost zainteresowania wyjazdami do naszego kraju o ponad 50 proc. rok do roku, natomiast popularność Polski w okresie styczeń-czerwiec 2024 na portalu Dovolená.cz — rezerwacja zakwaterowania — zwiększyła się aż o 158 proc.

Szczególnie dużym zainteresowaniem Czechów cieszą się wycieczki objazdowe po naszym kraju oraz urlopy nad Bałtykiem.

2023 r. był dopiero początkiem polskiego boomu. Z najnowszych informacji Czeskiego Urzędu Statystycznego (ČSÚ) wynika, że w bieżącym roku popularność krótkich wyjazdów wypoczynkowych do Polski wzrosła o 60 proc. Natomiast z opublikowanego niedawno badania przeprowadzonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe KB Pojišťovna wynika, że 11 proc. Czechów, którzy zamierzają tegoroczne wakacje spędzić za granicą, odwiedzi właśnie Polskę. 

Skomentuj artykuł: