Forum Wizja Rozwoju. IV Edycja w dniach 26-27 sierpnia 2021

Forum Wizja Rozwoju to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Czwarta edycja odbędzie się w Gdyni w dniach 26-27 sierpnia 2021 r. Patronat medialny nad wydarzeniem objął serwis Filarybiznesu.pl

Przed nami czwarta już edycja Forum Wizja Rozwoju, które odbędzie się pod patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego w dniach 26-27.08.2021 r. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Podczas Forum zajmiemy się najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed polską gospodarką, m.in. związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką, MEW, gospodarką morską, troską o lokalną tożsamość i rozwój społeczności lokalnych. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji Forum będzie organizowany wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Kongres 3W – WODA, WODÓR, WĘGIEL. Swoją kontynuację będzie miało Forum Kół Gospodyń Wiejskich, Kongres Srebrnej Gospodarki oraz cieszący się coraz większym zainteresowaniem Hackathon. Będzie to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Udział w konferencji umożliwi wymianę doświadczeń biznesowych oraz poszukiwanie wspólnych projektów gospodarczych.

Nagroda Gospodarcza Forum Wizja Rozwoju

Podczas uroczystej Gali Forum zostaną wręczone Nagrody Gospodarcze dla najlepszych firm wyłonionych przez Kapitułę.

– Ideą Forum Wizja Rozwoju jest przede wszystkim szukanie rozwiązań gospodarczych, energetycznych i ekonomicznych na najbliższe lata. Chcemy poszukać rozwiązań w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i podyskutować o źródłach: od atomu po biogaz i wodę – zapowiada Andrzej Michalak, prezes zarządu Fundacji Wizja Rozwoju.

Plan paneli dyskusyjnych został oparty o zagadnienia z obszarów gospodarczych istotnych zarówno dla regionu, jak i całej Polski. Znamienici eksperci ze świata biznesu i polityki oraz przedstawiciele nauki będą przez dwa dni dyskutować o problemach oraz wyzwaniach, z którymi mierzy się dzisiejsza gospodarka. Energetyka będzie jednym z najobszerniejszych tematów rozmów, stąd w tegorocznej agendzie Kongres 3W – Woda, Wodór, Węgiel, współorganizowany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W czasach, kiedy przed polską gospodarka stoi wyzwanie transformacji energetycznej i potencjalnej konieczności rezygnacji z węgla jako paliwa, to temat idealnie wpisujący się w filozofię Forum.

W programie nie zabraknie rozmów dedykowanych inwestycjom transportowym, takim jak droga Via Carpatia, która ma połączyć greckie Saloniki z litewską Kłajpedą. Pojawią się też wątki związane z przekopem Mierzei Wiślanej oraz budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. W agendzie tradycyjnie uwzględniono także politykę senioralną: kwestie związane z aktywizacją zawodową osób starszych, zaspokajaniem ich potrzeb oraz szukaniem rozwiązań ułatwiającym funkcjonowanie w społeczeństwie. Kolejnym ważnym tematem, który zostanie podjęty w trakcie konferencji, jest gospodarka morska. Eksperci porozmawiają m.in. o rozwoju portów, problemach magazynowania towarów oraz terenach przeznaczonych na inwestycje obszarowe od Trójmiasta po Świnoujście i Szczecin. Nie zabraknie także dyskusji poświęconych nowym technologiom, geopolityce oraz wpływowi pandemii COVID-19 na gospodarkę. 

Partnerem Generalnym IV edycji Forum Wizja Rozwoju jest PKN Orlen. Partnerzy Strategiczni: BGK, Węglokoks S.A., KGHM Polska Miedź S.A.. Partnerzy Główni: Totalizator Sportowy sp. z o.o., Energa Grupa ORLEN. Partner Główny i Partner Hackathonu: Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. Partnerzy+: PGNiG, Fundacja State of Poland. Partnerem II Pomorskiego Forum Kół Gospodyń Wiejskich jest Fundacja Lotto.

Skomentuj artykuł:

N