Ozdoba: Orlen był zagrożony za rządów PO

PKN Orlen to jest ten podmiot, który przez wiele lat rządów Donalda Tuska był zagrożony. Tusk równa się wyprzedaż majątku – ocenił wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba podczas dzisiejsze konferencji prasowej sztabu PiS.

Od poniedziałku komitet PiS rozpoczyna akcję "4xNie Tusk = Wyprzedaż Majątku", która ma celu promocję udziału w referendum, które ma odbyć się 15 października. Od poniedziałku do piątku mają być organizowane konferencje pokazujące, co oznacza utrata majątku państwowego. To nawiązania do pierwszego z 4 pytań w referendum: "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?".

- PKN Orlen, symbol, gigant, to jest ten podmiot, który przez wiele lat rządów Donalda Tuska był zagrożony - mówił wiceminister na konferencji, zorganizowanej w bazie paliw Orlen-Mościska.

- Orlen jest symbolem niezależności kapitału polskiego, a pytanie referendum dotyczy wyprzedaży. Tusk równa się wyprzedaż majątku polskiego. Tusk równa się tak naprawdę prywatyzacja i utracie kontroli nad kluczowymi spółkami Skarbu Państwa

ocenił Ozdoba.

- To właśnie ta akcja ma pokazać Polakom, dlaczego tak kluczowe jest to pytanie referendalne – zaznaczył wiceminister.

Obecny na konferencji wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka dodał, że Orlen "jest to spółka, według danych niezależnych podmiotów, w piątce najszybciej rozwijających się podmiotów na świecie". Wskazał, ze fuzja Orlenu, Lotosu, PGNiG oraz Energi doprowadziła to tego, że jest to podmiot, który dba o bezpieczeństwo energetyczne. Jak zauważył, "udział Skarbu Państwa w wyniku tych fuzji wzrósł z 27 proc. do blisko 50 proc.".

Źródło

Skomentuj artykuł: