Przybywa Polaków na wysokich stanowiskach

Przybywa rodaków na globalnych i regionalnych stanowiskach. Takich rekrutacji jest dużo w sektorze usług biznesowych, ale także w przemyśle i branży FMCG – informuje dzisiaj "Puls Biznesu".

Według dziennika jeszcze nigdy tak wiele Polek i Polaków nie obejmowało ważnych stanowisk regionalnych i globalnych, ile w ostatnich miesiącach – przynajmniej za pośrednictwem firmy Page Executive zajmującej się rekrutacją najwyższej kadry zarządzającej.

"W 2023 r. na dyrektorskie i wyższe role globalne oraz grupowe pozyskaliśmy w Polsce 13 osób wobec 10 rok wcześniej, zaś na regionalne 23 wobec 19. Zrekrutowaliśmy najwięcej prezesów i prezesek – w sumie 14 osób. W 2021 r., po pandemii, pomagaliśmy dobierać najwięcej członków zarządu i dyrektorów ds. HR – było to aż 15 rekrutacji. W 2022 r. szukaliśmy przede wszystkim członków zarządu ds. finansów – 17"

 – powiedziała gazecie starsza partnerka w firmie Page Executive Agnieszka Kulikowska.

Gazeta pisze, że na stanowiska globalne i regionalne najwięcej było rekrutacji w sektorze nowoczesnych usług biznesowych, w przemyśle, w branży FMCG i w e-commerce.

"Według reportu Deloitte'a Polska znalazła się na drugim miejscu wśród najatrakcyjniejszych lokalizacji dla centrów usług na świecie. Kadra dyrektorska jest w cenie. Nasz kraj jest też ważnym ośrodkiem produkcyjnym. Duża liczba fabryk, centrów dystrybucji i centrów usług firm z branży FMCG pozwoliła też na wykształcenie kadr w tym sektorze" – powiedziała "Pulsowi Biznesu" Kulikowska. 

Skomentuj artykuł: