Samorządy zbudują 100 tys. mieszkań na tani wynajem?

Wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki zapowiada w "Rzeczpospolitej" budowę 100 tys. mieszkań na tani wynajem w tej kadencji.

"Chcemy dać potrzebującym Polakom wybór: albo dostępny kredyt na mieszkanie, albo tani wynajem" - powiedział w wywiadzie "Rzeczpospolitej" wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki.

Wiceminister tłumaczył, że zapowiadane w kampanii 300 tys. mieszkań na tani wynajem to była realna propozycja, ale przy założeniu, że Lewica będzie miała samodzielny wpływ na kształtowanie polityki mieszkaniowej.

"Mówiliśmy o nakładach rzędu 20 mld zł rocznie na realizację takiego programu. Ale działamy w koalicji i w tych realiach oceniam, że w tej kadencji możemy wspierać budowę ok. 100 tys. mieszkań na tani wynajem, czyli ponad 20 tys. rocznie. Cel jest ambitny, ale to ok. 10 proc. wszystkich mieszkań oddawanych w naszym kraju"

tłumaczył Kukucki.

Jego zdaniem na tle Europy taki wynik byłby bardzo przyzwoity.

"Chcę podkreślić, że nie planujemy powoływać żadnego państwowego superdewelopera. Chcemy wykorzystać potencjał i doświadczenie samorządów w realizacji tego typu inwestycji" - dodał.

Skomentuj artykuł: