Sieć kolejowa w Polsce - przejezdna

Sieć kolejowa w Polsce jest przejezdna, ale z powodu marznącego deszczu i oblodzenia sieci trakcyjnej na dwóch liniach Podkarpacia: Jarosław – Rzeszów i Przeworsk – Leżajsk od soboty wprowadzono zmiany w komunikacji pociągów - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak przekazano w niedzielnej informacji prasowej, komunikaty o zmianach w kursowaniu pociągów są wygłaszane na stacjach, przystankach, w pociągach i na portalu pasażera, a podróżnym udostępniane są ciepłe napoje i poczęstunek.

Zaznaczono, że sieć kolejowa w Polsce jest przejezdna. Dodano, że w gotowości są drużyny szybkiego usuwania usterek i lokomotywy osłonowe. Wykonano jazdy patrolowe na prawie 1500 km linii kolejowych. Odśnieżono prawie 500 km szlaków.

"Ze względu na opady marznącego deszczu i oblodzenie sieci trakcyjnej na dwóch liniach na terenie Podkarpacia: Jarosław – Rzeszów i Przeworsk – Leżajsk od soboty wprowadzone zostały zmiany w komunikacji. Jazda pociągów jest zapewniona przy wykorzystaniu lokomotyw spalinowych. Pociągi sieciowe pracują nad odlodzeniem sieci trakcyjnej" - przekazano.

Źródło

Skomentuj artykuł: