KGHM: Dwie huty miedzi z certyfikatem Copper Mark

Dwie należące do KGHM huty miedzi – Legnica i Głogów – otrzymały pozytywny wynik audytu w ramach międzynarodowego certyfikatu Copper Mark i przedłużenie gwarancji odpowiedzialnej produkcji do 2024 r. – podała w komunikacie spółka.

Jak wskazał w komunikacie KGHM, międzynarodowy certyfikat Copper Mark został ustanowiony w celu promowania odpowiedzialnej produkcji miedzi. Huta Miedzi Legnica i Huta Miedzi Głogów otrzymały pozytywny wynik audytu w ramach tego certyfikatu, a co za tym idzie przedłużenie gwarancji odpowiedzialnej produkcji do 2024 r.

- Przedłużenie certyfikacji pozwala KGHM na m.in. podtrzymanie rejestracji swoich produktów (katod miedzianych i produktów ołowiowych) na Londyńskiej Giełdzie Metali – podała miedziowa spółka w komunikacie.

Huty Miedzi Głogów i Legnica dołączyły do programu Copper Mark w 2020 r. „Międzynarodowi eksperci sprawdzali zgodność procesów biznesowych oddziałów KGHM z 32 kryteriami przyznawania znaku. Pod uwagę wzięto działania związane m.in. z ochroną środowiska, łańcuchem dostaw dla metali, warunkami pracy, praktykami w zakresie zarządzania ryzykiem czy współpracą z lokalnymi społecznościami. W tym roku przeprowadzony został uzupełniający audyt zgodności w ramach certyfikatu Copper Mark” – wskazano w komunikacie.

Jak podkreślono, system Copper Mark dostarcza informacji na temat procedur i zasad produkcji w firmach z branży wydobycia i przetwórstwa miedzi. Podmioty, które pomyślnie przechodzą weryfikację, mogą wykorzystywać znak w swoich publikacjach korporacyjnych, na umowach czy na wyrobach z miedzi. Znak to sygnał dla m.in. inwestorów czy firm wykorzystujących miedź w swoich produktach, że zakłady z taką marką są wiarygodnym i odpowiedzialnym partnerem biznesowym.

Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź jest czołowym producentem miedzi i srebra rafinowanego na świecie. Skarb Państwa ma 31,79 proc. akcji firmy.

Źródło
Tagi

Skomentuj artykuł: