Klabater wyda jeszcze 6 gier do końca roku!

Klabater SA, notowany na NewConnect, polski wydawca i producent gier wideo podał daty sześciu tytułów ze swojego portfolio, których premiery planowane są jeszcze w tym roku. Wśród nich znajduje się m.in. autorska gra – Crossroads Inn – w wersji na Nintendo Switch, Weedcraft – największy projekt portingowy spółki oraz strategiczna gra As Far As The Eye od francuskiego producenta Goblinz. W dniach 24-28 sierpnia, podczas Targów Gamescom w Kolonii, Klabater zaprezentuje autorską grę Moonshine Inc. i zapowie datę jej premiery. 

– Konsekwentnie realizujemy działalność w głównych obszarach biznesowych – rozwój produkcji własnych, wydawanie gier niezależnych oraz przenoszenie gier PC na platformy konsolowe. Ten ostatni segment mocno przyśpieszył po nawiązaniu współpracy z francuskim producentem i wydawcą gier niezależnych Goblinz oraz z amerykańskim gigantem rynku wydawniczego firmą Devolver Digital – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater.

– Zbliżamy się do końca prac nad grą Weedcraft Inc., naszym największym i najbardziej ambitnym projektem portingowym, to bardzo złożony, skomplikowany w portingu ale też i bardzo dopracowany tytuł autorstwa rodzimego studia Ville Monarchs, zależy nam na wysokiej jakości i sukcesie komercyjnym tego portu ze względu na możliwość współpracy i pozyskania kolejnych tytułów z portfolio Devolvera. Na tym jednak nie koniec. Rozwijamy również własne tytuły i stale podnosimy kompetencje jeszcze w tym roku do sprzedaży wprowadzimy Crossroads Inn na Nintendo Switch, projekt o szczególnym charakterze technicznym, ze względów na autorski silnik, na którym powstał projekt

dodaje Michał Gembicki. 

Do końca roku Klabater wyda łącznie sześć gier portingowych i kolejne sześć w obszarze produkcyjno-wydawniczym, w tym m.in. kolejną – po Crossroad Inn i The Amazing American Circus, autorską grę – Moonshine Inc. Data premiery tej ostatniej zostanie ogłoszona podczas Targów Gamescom, a tytuł w tej chwili zgromadził już blisko 30 000 zapisów na wishliscie w serwisie Steam.

– Liczymy, że na tegorocznych targach Gamescom nawiążemy kolejne obiecujące współprace oraz pokażemy nasz najnowszy autorski tytuł Moonshine Inc. Dane, które pozyskaliśmy z prezentacji demo gry pokazują, że gracze są zaciekawieni symulatorem bimbrownika. Tylko podczas Festiwalu Steam demo pobrano ponad 10 tys. Razy, a do dzisiaj już blisko 30 000 graczy dodało grę do swojej listy życzeń – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater.

– Nasza strategia rozwoju zakłada zbudowanie fundamentów Spółki składających się z tytułów portingowych, a następnie rozbudowę portfolio o tytuły własne. Takie podejście pozwala zachować nam bezpieczną sytuację finansową, a także stwarza okazje do tworzenia longsellerów – dodaje Robert Wesołowski. 

Pełna lista tytułów wraz z datami wydania:  

  • May's Mysteries: The Secret of Dragonville Remastered; 2022-08-30; PC
  • Strategic Mind: Fight For Freedom; 2022-09-22; PS4, Xbox One
  • Crossroads Inn: A Fantasy Tavern Sim; 2022-09-29; Nintendo Switch
  • Weedcraft; 2022-09-29/2022-11-03; (PS4, Xbox One) Nintendo Switch
  • Kaiju Wars; 2022-10-20/2022-12-08; (PS4, Xbox One), Nintendo Switch
  • As Far As The Eye; 2022-11-17; PS4, Xbox One

W planach wydawniczych Klabater  pozostają wciąż jeszcze następujące gry:

  • Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager na Playstation 4, Xbox
  • Spellcaster University na Playstation, Xbox
  • Tincan ma Playstation, Xbox oraz Oculus VR
  • Production Line na Playstation, Xbox i Nintendo Switch
Źródło

Skomentuj artykuł: