Kolejna edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Wisła z szansą na rekordowe obroty

Od dziś, 22 listopada w całej Polsce rozpoczyna się VII edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Zainteresowanie tą ofertą jest od dłuższego czasu bardzo duże, bo zyskują nie tylko firmy turystyczne czy restauracje, ale i miejscowości. W ten weekend najwięcej zarobić może Wisła. Startuje tu bowiem sezon 2019/2020 w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

Kurort ponownie na inauguracji będzie gościć najlepszych zawodników. Uzyskaliśmy też potwierdzenie, że Prezydent Andrzej Duda pojawi się na konkursie i będzie kibicował polskim skoczkom podczas pierwszego indywidualnego konkursu. Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny to ogólnopolska akcja organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Jej celem jest promowanie walorów turystycznych naszego kraju poprzez wprowadzenie atrakcyjnych ofert cenowych na czas trwania kampanii.

Obecnie to już VII edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Dzięki niej w przedostatni weekend listopada każdy Polak będzie mógł skorzystać z ciekawych ofert i odwiedzić różnego rodzaju muzea i zabytki znajdujące się na terenie naszego kraju. Kampania promująca kraj skierowana jest nie tylko do mieszkańców i turystów, ale także do firm związanych z branżą hotelową, gastronomiczną czy kulturową, które chcą zareklamować swój biznes i zaprosić do siebie nowych gości.
Mimo że sprzedaż najnowszych ofert rozpoczęła się już pod koniec października, to wciąż na turystów czekają ciekawe atrakcje. A to dlatego, że w tym roku do akcji przystąpiła rekordowa liczba partnerów – ponad 1000.

- Bardzo się cieszę, że tak wielu przedsiębiorców z branży turystycznej postanowiło włączyć się w akcję „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Turystyka już teraz jest ważną gałęzią gospodarki, a jestem przekonana, że jej znaczenie może być jeszcze większe. Zachęcam wszystkich Polaków, by najbliższy weekend spędzili podróżując i zwiedzając nasz piękny kraj — powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Akcja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, zarówno wśród samych turystów, jak i partnerów – hoteli, gospodarstw agroturystycznych, muzeów, instytucji kultury itd. Pilotażowa odsłona została zorganizowana w 2016 roku i skorzystało z niej 60 tys. osób. Ubiegłoroczna edycja zrealizowana w marcu 2019 przyciągnęła już aż 182 tys. turystów.

W tej edycji po raz pierwszy akcja promowana jest na dziewięciu rynkach: białoruskim, czeskim, litewskim, niemieckim, norweskim, rosyjskim, słowackim, szwedzkim i ukraińskim. Ofertę dla turystów z zagranicy przygotowała blisko połowa partnerów.

- Akcja została bardzo dobrze przyjęta przez Polaków, co widać po liczbie osób czekających na pierwszy dzień sprzedaży. Każdy chce skorzystać z jak najlepszych ofert. Z radością obserwujemy także dużą liczbę wejść na strony dedykowane rynkom zagranicznym. Wierzę, że ta pilotażowa edycja zakończy się sukcesem i akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” zyska nowych fanów spoza naszego kraju - dodał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Turyści z zagranicy zostawili już w Polsce w br. 35 mld zł. Branża ta daje ok. 6 proc. polskiego PKB i 700 tys. miejsc pracy. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, w ub.r. wpływy z turystyki wyniosły ponad 124 mld zł, o 22 mld zł więcej niż w 2015 roku. 
W ten weekend tradycyjnie już najwięcej ofert czeka na turystów w woj. małopolskim (161 zgłoszeń). Sto i więcej propozycji mają także woj. pomorskie, dolnośląskie i mazowieckie. Partnerzy obniżają nie tylko ceny zakwaterowania – ta branża stanowi największy procent oferty wszystkich dotychczasowych edycji (tym razem jest to 39 proc. oferty). Turyści będą mogli skorzystać z propozycji wielu restauracji, muzeów, uzdrowisk i innych atrakcji turystycznych. Należy pamiętać, że partnerzy, by wziąć udział w akcji, musieli obniżyć o min. 50 proc. cenę głównej usługi.

Aby skorzystać ze zniżek, należy odnaleźć interesujące miejsce za pomocą mapy lub wyszukiwarki na stronie www.polskazobaczwiecej.pl i zapoznać się ze szczegółową ofertą partnerów. Sprzedaż potrwa do wyczerpania ofert.
Partnerem strategicznym akcji są Polskie Linie Lotnicze LOT, a PKS Polonus i PKP Intercity wspierają inicjatywę jako partnerzy promocyjni.

Ważny adres:
Szczegółowa lista miejsc, które będzie można odwiedzić w obniżonych cenach podczas trwania akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, można znaleźć pod linkiem https://polskazobaczwiecej.pl/przegladanie-ofert.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: