Kolejna pomoc dla firm poszkodowanych wskutek COVID-19

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) udzieliło odpowiedzi na wystąpienie Rzecznika MŚP. Dotyczyło ono możliwości przedłużenia stosowania mechanizmów pomocowych dla branż, które pozostawały zamknięte w maju oraz branż, które nie mogły osiągać przychodów w czerwcu br.

Mając na uwadze rozpoczęcie procesu znoszenia obostrzeń epidemicznych w maju br. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zwrócił się do MRPiT o wydanie rozporządzenia do Tarczy Branżowej w celu przedłużenia stosowania mechanizmów pomocowych dla branż, które ze względu na obowiązujące restrykcje nie mogły osiągać przychodów w maju i czerwcu 2021 r.

W odpowiedzi na powyższe wystąpienie, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało o włączeniu do wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu projektu rozporządzenia, zakładającego kontynuację pomocy przyznanej na podstawie wcześniejszych rozporządzeń rządu ws. wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19.

Zgodnie z przekazaną przez ministerstwo informacją, wsparcie oferowane będzie w dwóch podstawowych formach:

1) jednego dodatkowego świadczenia postojowego,
2) zwolnienia ze składek ZUS za maj 2021 r.

Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to III kwartał 2021 r.

Skomentuj artykuł: