Ponad 2 tys. klientów każdego dnia korzysta z kalkulatorów Taurona. Energetyczny lider uruchomił kolejne narzędzia, aby ułatwić życie odbiorcom energii elektrycznej. Dzięki tym narzędziom można sprawdzić, ile mniej więcej zużywamy energii elektrycznej rocznie w gospodarstwie domowym oraz jak prawidłowo dobrać moc instalacji PV.
- Naszym priorytetem jest komfort naszych klientów. Polski rząd robi wszystko, aby odbiorcy prądu i ciepła przez najbliższe miesiące przeszli komfortowo. Ministerstwo Aktywów Państwowych, wraz ze spółkami Skarbu Państwa, podjęło działania aby chronić gospodarstwa domowe przed tym wszystkim, co przyniosła rosyjska agresja na Ukrainę oraz wojna hybrydowa prowadzona przez Kreml w Europie. Szacuję, że zamrożenie cen, zaproponowane przez polski rząd, będzie dotyczyło ponad 60 procent gospodarstw domowych, którym sprzedajemy energię elektryczną. Już teraz przygotowujemy się do wdrożenia sposobu rozliczania naszych klientów. Zapowiedzi projektów osłonowych, wywołały naturalny wzrost zainteresowania klientów wysokością rachunków – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.
Strefa klienta rozwijana jest w związku z rządową Tarczę Solidarnościową, która ma chronić Polaków przed gwałtownymi wzrostami cen energii. Rozwiązanie to ma na celu zabezpieczyć gospodarstwa domowe (taryfa G) przed wzrostami cen energii w 2023 r. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu gwarantowanej ceny za energię elektryczną. Dlatego Tauron uruchomił już specjalną stronę internetową dla klientów, którzy chcą dowiedzieć się jak sprawdzić swoje zużycie energii elektrycznej.
Nowe rozwiązanie dla klientów wdrożyła także spółka Tauron Dystrybucja, której eksperci podpowiadają odbiorcom proste i przydatne narzędzia do oszczędzania energii. - Coraz większą uwagę przykładamy w naszych domach i rodzinach do efektywności energetycznej. Oszczędzanie energii, mądre jej użytkowanie i dbanie o domowy budżet, to coraz częstsze tematy poruszane na co dzień - wyjaśnia Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja. - Na naszej stronie internetowej funkcjonują kalkulatory: zużycia prądu, mocy przyłączeniowej oraz doboru mocy fotowoltaiki. Kalkulatory cieszą się dużą popularnością i używane są nie tylko przez naszych klientów. Dziennie korzysta z nich ponad dwa tysiące osób.
Najpopularniejszym z nich jest kalkulator zużycia energii elektrycznej - tłumaczy Ewa Groń.
Kalkulator pozwala na sprawdzenie ile zużywają urządzenia zamontowane w gospodarstwie domowym. Po stronie użytkownika jest podanie mocy urządzenia i czas jego używania.
W wyniku uzyskiwana jest wartość zużycia energii elektrycznej w kWh oraz koszt zużycia prądu. Koszt ten obliczony jest dla średniego łącznego kosztu 1 kWh w Polsce dla grupy taryfowej G11 (założenia: jedna strefa, gospodarstwa domowe).
- Nasz kalkulator wspiera optymalne dobranie instalacji do konkretnych potrzeb klienta. Temat ten jest istotny ponieważ duża część montowanych w ostatnich latach instalacji była przewymiarowana. Oznacza to, moc zainstalowanych paneli była znacząco większa niż możliwości konsumpcyjne energii przez gospodarstwo domowe. Z jednej strony to dodatkowe i nieracjonalne koszty dla klientów, z drugiej możliwość generowania problemów technicznych podczas pracy instalacji i jej współpracy z siecią energetyczną - wyjaśnia Ewa Groń.