Lokomotywy polskiego biznesu – już wkrótce poznamy tegorocznych laureatów

Polscy przedsiębiorcy udowadniają, że potrafią świetnie sobie radzić nawet w trudnych warunkach gospodarczych związanych ze skutkami pandemii czy agresji Rosji na niepodległą Ukrainę.  Wyzwania globalne, przed jakimi stają światowe rynki, pokazują wagę patriotyzmu gospodarczego. Wyróżnieni w konkursie polscy przedsiębiorcy działają zgodnie z jego zasadami. Już za tydzień poznamy laureatów w 5 kategoriach: eksporter, innowator, lider przemysłu, reprezentant małych i średnich przedsiębiorstw oraz filantrop.  

Promowanie polskich liderów biznesu, odpowiedzialnie realizujących założenia patriotyzmu gospodarczego, jest szczególnie ważne w czasach zawirowań na rynkach światowych. Laureaci, których poznamy podczas gali, to doceniani na świecie eksporterzy i liderzy przemysłu, wyróżniający się w swoim otoczeniu rynkowym innowatorzy i przedstawiciele małego oraz średniego biznesu, a także filantropi, którzy potrafią dzielić się owocami swojego sukcesu, angażując się w działania dobroczynne. 

Wielu z nich to liderzy w swoich branżach, wykorzystujący z powodzeniem potencjał własnej firmy w kraju i poza granicami. Wśród tegorocznych nominowanych do konkursu „Polski Przedsiębiorca 2021 Gazety Polskiej Codziennie” znalazło się łącznie 14 przedsiębiorców oraz fundacji. Wykaz tegorocznych nominacji znajduje się na stronie konkursu, pod linkiem: https://gpcodziennie.pl/polski-przedsiebiorca-gazety-polskiej-codziennie/tegoroczni-nominowani-w-konkursie-polski-przedsiebiorca-2021-gazety-polskiej-codziennie.html 

Ostatecznych laureatów w każdej z pięciu kategorii konkursowych – „eksporter”, „innowator”, „lider przemysłu”, „reprezentant małych i średnich przedsiębiorstw” oraz „filantrop” – poznamy podczas gali finałowej. Statuetki zostaną wręczone 24 października 2022 r. Organizowany przez dziennik „Gazetę Polską Codziennie” rokrocznie konkurs ma na celu promowanie krajowego biznesu oraz podkreślenie znaczenia polskich firm w tworzeniu narodowej gospodarki.

W organizowanym od 7 lat konkursie nagradzani są najbardziej wyróżniający się, innowacyjni, skutecznie promujący polskie produkty na świecie przedsiębiorcy. Wielu z nich osiągnęło krajowy i międzynarodowy sukces dzięki ciężkiej pracy, zaawansowanym technologiom, a także rozpoznawalnym produktom i usługom, pozwalającym na zdobycie przewagi konkurencyjnej.  

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją sprawuje Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów. Wydarzeniu patronują również Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Wśród patronów medialnych są m.in.: Polskie Radio S.A., TVP3 Warszawa, TVP Info, a także media Strefy Wolnego Słowa, w tym: tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portale Niezależna.pl, FilaryBiznesu.pl i TV Republika. 
 

Skomentuj artykuł: