LOT rozszerza umowę z liniami z USA

Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzyły sieć połączeń dzięki porozumieniu z amerykańskim przewoźnikiem Jet Blue. Powiadomił o tym w Nowym Jorku szef LOT Rafał Milczarski.

Współpraca interline z Jet Blue ułatwi pasażerom PLL LOT podróże do innych krajów. I tak wykupując jeden bilet będą mogli na nim latać m.in. do San Francisco, Palm Beach Bostonu i innych amerykańskich miast – podał „Nowy Dziennik” relacjonując spotkanie z Milczarskim w polskim konsulacie.

W ramach partnerstwa możliwe stanie się też korzystanie z połączeń np. z Meksykiem, Dominikaną, Karaibami i innymi portami lotniczymi, które obsługuje Jet Blue. Według firmy ch-aviation.com jest ich 108 w 29 krajach.

Do umowy Jet Blue z PLL LOT doszło już wcześniej, na początku 2012 roku. Amerykański przewoźnik wyjaśniał wówczas 4 kwietnia na Facebooku, że nowa współpraca między liniami oznacza, że można zarezerwować połączenia przez hub Jet Blue na lotnisku JFK w Nowym Jorku oraz hub na warszawskim lotnisku Chopina do różnych lokalizacji w całej Europie i poza nią.

Źródło

Skomentuj artykuł: