LOT uruchamia nowe połączenie Warszawa-Strasburg

PLL LOT w poniedziałek wystartuje z nowym połączeniem na trasie Warszawa - Strasburg. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu, w tym raz z międzylądowaniem w niemieckim Monachium.

Już 5 lipca startuje nowa trasa z warszawskiego Lotniska Chopina do Strasburga

przekazał na Twitterze LOT.

Rejsy na tej trasie LOT będzie realizował dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i czwartki - w tym raz w tygodniu z międzylądowaniem w niemieckim Monachium.

Samolot narodowego przewoźnika wystartuje w poniedziałek bezpośrednio z Warszawy o godz. 12.05; lądowanie w porcie lotniczym Strasburg przewidziane jest na godz. 14. czasu lokalnego. W rejs powrotny LOT uda się o godz. 17.30, gdzie następnie o godz. 18.20 wyląduje w Monachium, z którego o godz. 18.55 będzie kontynuował podróż do Polski z lądowaniem na Lotnisku Chopina o godz. 20.30.

W czwartki natomiast LOT będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 8.10, z międzylądowaniem w Monachium o godz. 9.50. Następnie o godz. 10.25 przewoźnik odleci do Strasburga, przylot tam zaplanowany jest na godz. 11.20. Rejs powrotny zaplanowany jest na godz. 16.05 z przylotem bezpośrednio do Warszawy na godz. 18.05.

Przewoźnik zauważa, że spacerując klimatycznymi uliczkami Strasburga po dzielnicy La Petite France, docenić można architekturę barokowych budynków, a najlepszy widok na miasto jest z Katedry Najświętszej Marii Panny. Ponadto, Strasburg ma liczne zabytki, m.in. centrum Grande Ile (Wielka Wyspa) zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Serce miasta bije na placu Klebera, do którego przylega neoklasycystyczny pałac Aubette.
Strasburg to także siedziba ważnych instytucji europejskich, m.in. Parlamentu Europejskiego.
Właścicielem 100 proc. akcji PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza. Jedynym akcjonariuszem PGL jest Skarb Państwa, a prawa z akcji w tej spółce wykonuje Minister Aktywów Państwowych.

Źródło

Skomentuj artykuł: