Mały ZUS Plus dla MŚP przedłużony

Podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz przedłużenie małego ZUS-u dla mikro przedsiębiorców – to najnowsze rozwiązania skierowane do Polaków. Szczegóły przedstawiła m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister zainaugurowała Europejski Rok Umiejętności, który rozpoczął się na początku maja. Będzie to szereg spotkań i dyskusji eksperckich, które mają doprowadzić do wypracowania kolejnych narzędzi, które przyczynią się rozwoju umiejętności zawodowych pracowników.

Żyjemy w czasie dynamicznych zmian na rynku pracy, spowodowanych rozwojem cyfryzacji i nowych technologii. Naszym zadaniem, jako rządzących, jest stworzenie takich rozwiązań i  narzędzi, dzięki którym osoby młode, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową oraz pracownicy już obecni na rynku pracy, będą odpowiednio przygotowani do zmieniających się warunków – mówi minister Marlena Maląg.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej będzie koordynowało wszelkie inicjatywy, które wpiszą się w Europejski Rok Umiejętności.

Mały ZUS plus to rozwiązanie skierowane do przedsiębiorców, których przychód w ub. roku nie przekroczył 120 tys. zł i którzy skorzystali z ulgi w 2023 r. Dzięki temu rozwiązaniu wydłużonemu o kolejnych 12 miesięcy małe firmy zaoszczędzą nawet kilkaset zł miesięcznie.

Mały ZUS plus ma wejść w życie 1 sierpnia br. Autorem tych regulacji jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii. 
 

Z tej dodatkowej ulgi będzie mogło skorzystać około 300 tys. przedsiębiorstw. To bardzo dobre rozwiązania dla najmniejszych firm, na których bardzo nam zależy. Małe przedsiębiorstwa są siłą polskiej gospodarki i należy o nie odpowiednio zadbać – mówi Marlena Maląg.

Według danych z grudnia ubiegłego roku, z Małego ZUS-u plus skorzystało już 235,7 tys. osób.

Źródło

Skomentuj artykuł: