Milion na potrzeby ratowników medycznych

Grupa Ergo Hestia zdecydowała o przekazaniu na potrzeby ratowników medycznych miliona złotych. W najbliższych dniach rozpocznie także zbiórkę pieniędzy na środki do walki z pandemią.

Jak poinformował rzecznik prasowy Grupy Ergo Hestia Marcin Dybuk, ubezpieczyciel "doceniając ogromne poświęcenie i zaangażowanie ratowników medycznych zdecydował o przekazaniu na ich potrzeby miliona złotych".

"Potrzebna jest konkretna pomoc dla ludzi, którzy walczą na pierwszej linii frontu +w wojnie+ z koronawirusem. Dlatego Ergo Hestia zdecydowała się przekazać na ich najpilniejsze potrzeby milion złotych - powiedział Dybuk.

Ubezpieczyciel podpisał też porozumienie z Polską Radą Ratowników Medycznych. Ergo Hestia wesprze ratowników w zakupie i dystrybucji sprzętu.

"Sprzęt jest bardzo potrzebny, tym bardziej, że jest jednorazowy i nie można go odnowić. Bardzo cieszymy się ze wsparcia ERGO Hestii. Najbardziej odczuwamy brak kombinezonów, masek, rękawic. Deficyty są widoczne w całej Polsce. Kwota miliona złotych pozwoli nam na zakup nawet ośmiu tysięcy kombinezonów, co bardzo pomoże nam funkcjonować" – podkreślił przewodniczący Polskiej Rady Ratowników Medycznych Piotr Dymon.

W najbliższych dniach wspólnie z Polską Radą Ratowników Medycznych ubezpieczyciel rozpocznie zbiórkę pieniędzy na brakujący sprzęt.

Źródło

Skomentuj artykuł: