Musk kpi z Bezosa. Pomiędzy miliarderami rośnie przepaść majątkowa

Elon Musk zażartował sobie ze swego rywala Jeffa Bezosa, gdyż ten ma obecnie mniejszy majątek i na dodatek przegrywa z nim wyścig kosmiczny. Jak zauważają branżowe media przepaść pomiędzy obydwoma miliarderami wciąż się powiększa.  

 

W odpowiedzi na tweeta założyciela Amazona zachwalającego sukces swej firmy pomimo negatywnych opinii, Musk wysłał na  twitterze emoji z medalem nr 2, będącym aluzją do obecnego statusu Bezosa jako drugiego najbogatszego człowieka na świecie.

Musk odzyskał pierwsze miejsce w zeszłym miesiącu, stając się trzecią osobą w historii, której majątek przekroczył 200 miliardów dolarów. W tym czasie majątek Bezosa wynosił około 190 miliardy dolarów.

W momencie publikacji tweeta w poniedziałek, Musk, według danych Forbes'a, królował z około 203,6 miliardami dolarów, podczas gdy Bezos pozostawał w tyle z 189,7 miliardami dolarów.

Oprócz ciągłej rywalizacji o tytuł najbogatszego człowieka na świecie, para walczyła również o dominację w przemyśle kosmicznym. Blue Origin niedawno złożyło pozew przeciwko NASA w sprawie decyzji o przyznaniu SpaceX kontraktu o wartości 2,9 miliarda dolarów, argumentując, że firma została potraktowana preferencyjnie w procesie przetargowym agencji w ramach programu Human Landing System.

Oprócz pozwu, Blue Origin opublikował infografikę atakującą statek kosmiczny SpaceX, twierdząc, że statek kosmiczny będzie bardzo skomplikowany i przez to ryzykowny dla NASA.
Musk nie pozostał dłużny sugerując w swych wpisach na portalach społecznościowych, że firma Bezosa ma spore problemy oraz że właściciel Amazona „przeszedł na emeryturę, aby kontynuować pracę w pełnym wymiarze godzin, składając pozwy przeciwko SpaceX”.

Źródło

Skomentuj artykuł: