Niemal 10 mld zł zarobku spółek Skarbu Państwa

W trzecim kwartale 2021 r. spółki z udziałem Skarbu Państwa zarobiły na czysto 9,6 mld zł - poinformowało MAP. Dodano, że wzięto pod uwagę 17 firm, z czego 13 z nich poprawiło swój wynik netto rok do roku.

Resort aktywów państwowych opublikował w czwartek na swoich stronach internetowych raport Departamentu Analiz i Sprawozdawczości pt. "Wyniki Spółek Skarbu Państwa w III kwartale 2021 r.".

Z raportu wynika, że analizowane przez MAP przedsiębiorstwa na czysto zarobiły w trzecim kwartale br. 9,6 mld zł. Dodano, że o 133 proc. poprawił się łączny zysk badanych spółek w porównaniu do analogicznego kwartału 2020 roku. Trzynaście firm - z analizowanych 17 - poprawiło swój wynik netto w III kw. rok do roku.

Z liczbami nie da się dyskutować. To efekt sprawnego zarządzania. Mimo pandemii i ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego spółki Skarbu Państwa są dalej w dobrej kondycji

podkreśla cytowany wicepremier i szef MAP Jacek Sasin.

Ministerstwo dodało, że spółki z udziałem Skarbu Państwa, notowane na GPW, osiągnęły dobre wyniki ekonomiczno-finansowe za okres trzech kwartałów br.

Spośród analizowanych podmiotów większość odnotowała rok do roku wzrost przychodów ze sprzedaży i zysku netto. Wzrosła również w tym okresie wartość rynkowa akcji większości analizowanych spółek

wskazano.
Źródło

Skomentuj artykuł: