Nowe połączenie kolejowe na Litwę

Od 11 grudnia 2022 r. w rozkładzie jazdy pojawi się nowe połączenie Kraków - Wilno - Kraków, które umożliwi podróże między Polską a Litwą.

Od nowego rozkładu jazdy, czyli 11 grudnia br. pociąg „Hańcza”, dotychczas kursujący na trasie Kraków - Suwałki - Kraków, będzie kursował w wydłużonej relacji do stacji Mockava na Litwie. Dzięki współpracy PKP Intercity z kolejami litewskimi LTG Link, uzgodnione zostało obustronne skomunikowanie na stacji Mockava pomiędzy pociągiem IC „Hańcza”, a pociągiem LTG Link relacji Wilno - Mockava - Wilno. 

Podróżowanie pomiędzy polskimi a litewskimi miastami będzie więc możliwe z jedną przesiadką. Składy będą podstawiane na ten sam peron, co ułatwi pasażerom przejście między pociągami. Na podróż na tej trasie będzie obowiązywał jeden bilet.

Cały czas rozwijana jest siatka połączeń umożliwiająca podróżnym sprawne poruszanie się po Polsce oraz do krajów sąsiednich. Już teraz pasażerowie z Polski mają do dyspozycji codzienne połączenia kolejowe z Berlinem, Pragą czy Bratysławą. Cieszymy się, że od grudnia będzie możliwość podróżowania także na Litwę 

powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.  

Nasza oferta na Litwę to także atrakcyjne ceny biletów. Bilet z Krakowa do Wilna kosztuje 30 euro, a do Kowna - 25. Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna - 20. Bilety można już kupić w kasach oraz przez internetowy system sprzedaży PKP Intercity oraz kolei litewskich

wyjaśnia prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Skomentuj artykuł: