Orlen odpowiada na tekst Onetu. "Tezy oparte na szkalujących zarzutach"

Biuro prasowe PKN Orlen odpowiedziało na dzisiejszy artykuł opublikowany na portalu onet.pl, zarzucając "manipulację". - Tezy zawarte w nim są oparte na szkalujących zarzutach i pomówieniach anonimowych osób, które nie chcą wystąpić pod własnym nazwiskiem - czytamy w oświadczeniu.

Dziś onet.pl opublikował artykuł autorstwa Jacka Harłukowicza, w którym twierdzi, że "do pół miliona złotych rocznie za obsługę swoich mediów społecznościowych zobowiązał się płacić PKN Orlen spółce Publicon związanej z beneficjentem rządów Zjednoczonej Prawicy biznesmenem Radosławem Tadajewskim". Onet sugeruje, że Tadajewski jest "zaprzyjaźniony" z jednym z członków zarządu PKN Orlen.

Na tekst Onetu odpowiedział koncern paliwowy, wskazując, że zawiera on "manipulacje, a tezy zawarte w nim są oparte na szkalujących zarzutach i pomówieniach anonimowych osób, które nie chcą wystąpić pod własnym nazwiskiem".

"Postępowanie przetargowe na wsparcie komunikacyjne projektu sponsorskiego Orlen Team było otwarte i mógł do niego przystąpić każdy podmiot. Spółka informowała już o tym wcześniej, napisała to także w odpowiedzi na pytania redakcji Onet, przesłanej przez Orlen 22.03.2023 r., a co nie zostało zawarte we wspomnianym artykule. Wszystkie procesy zakupowe w PKN Orlen i spółkach z Grupy Orlen realizowane są wieloetapowo, w warunkach konkurencyjności ofert, przy udziale zespołów złożonych z przedstawicieli różnych obszarów, w sposób transparentny, z poszanowaniem wszelkich obowiązujących aktów wewnętrznych i przepisów prawa. Każda umowa zawierana przez Spółkę weryfikowana jest przez biuro prawne. Umowy są również weryfikowane pod kątem ewentualnego konfliktu interesów. Wynagrodzenie dla firmy Publicon jest adekwatne do zakresu usług przewidzianych w umowie i zostało ustalone zgodnie z rynkowymi stawkami" - czytamy w oświadczeniu biura prasowego PKN Orlen.

Biuro podkreśla, że "zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi aktami wewnętrznymi i przepisami prawa" procedowana była również umowa z PZPN.

Tagi

Skomentuj artykuł: