Ostre cięcie oprocentowania w bankach

Kolejne banki obniżają krok po kroku odsetki na lokatach i kontach oszczędnościowych. Tym razem spadek stawek odnotowaliśmy w Banku Millennium, Inbanku i Santander Consumer Banku.

Od 16 maja mniej otrzymamy na trzymiesięcznej Lokacie Standardowej w Inbanku - czytamy w portalu finansowym analizy.pl. Estoński bank internetowy, który pod koniec kwietnia obniżył oprocentowanie lokaty półrocznej (o czym pisaliśmy tutaj), tym razem zmniejszył premię za depozyt na 3 miesiące. Obecnie wynosi ona 6,75% w skali roku, o 25 punktów bazowych mniej niż przed zmianą. Kwota pojedynczej lokaty waha się od 1 tys. złotych do 50 tys. zł, ale liczba depozytów nie jest ograniczona; łączna suma na nich zgromadzona nie może jedynie przekroczyć 1 mln zł. Założenie Lokaty Standardowej w Inbanku nie wiąże się w dodatkowymi warunkami.

Santander Consumer Bank obniżył oprocentowanie Lokat Online w czterech horyzontach czasowych. Lokata Online na 3 miesiące przyniesie nam obecnie 4,00% w skali roku, podobnie jak Lokata Online na 9 miesięcy i 12 miesięcy. Do 17 maja stawki te wynosiły 4,50%. Teraz właśnie tyle otrzymamy na lokacie półrocznej, której oprocentowanie również zmniejszyło się o pół punktu procentowego. We wszystkich przypadkach zdeponować musimy przynajmniej 1 tys. złotych, kwota maksymalna natomiast wynosi 400 tys. zł. Tu również nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, takich jak posiadanie konta, bycie nowym klientem czy dostarczenie nowych środków.

Natomiast Bank Millennium, który zawsze ma ciekawą ofertę, wprowadził 50. edycję Nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit. O ile w wydaniu premiowym oprocentowanie nie uległo zmianie i nadal wynosi przez 91 dni 7,50% w skali roku, to wariant z oprocentowaniem promocyjnym zapewni nam już tylko 5,50% w miejsce 6,00% oferowanych w edycji 49. Do promocji można przystąpić od 22 maja do końca czerwca; podwyższone oprocentowanie przysługuje przez 91 dni od zaksięgowania pierwszej wpłaty nowych środków. Warunkiem otrzymania oprocentowania premiowego w danym miesiącu kalendarzowym jest dokonanie przez uczestnika promocji do końca danego miesiąca kalendarzowego min. pięciu płatności bezgotówkowych kartą debetową do konta lub blikiem. Promocja skierowana jest do klientów posiadających rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz Konto Oszczędnościowe Profit, a przez nowe środki rozumie się nadwyżkę ponad sado z 12 maja. Maksymalna kwota objęta promocyjnym lub premiowym oprocentowaniem wynosi 200 tys. zł.

Źródło

Skomentuj artykuł: