Park magazynowy pod Warszawą z pozwoleniem na użytkowanie i nowym najemcą

CTPark Warsaw North zlokalizowany pod Warszawą ma już pozwolenie na użytkowanie. Jako pierwsza wprowadzi się do niego firma z sektora HVAC, tj. producentów systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. 
 

Park magazynowy położony w Czosnowie to strategiczne miejsce pod względem komunikacyjnym. Główną osią gminy jest trasa E7, łącząca Polskę południową z północną częścią kraju, wzdłuż której działa coraz więcej lokalnych oraz międzynarodowych firm produkcyjnych i przemysłowych. 
 

CTP, największy pod względem powierzchni najmu brutto deweloper i właściciel nieruchomości magazynowo-przemysłowych w Europie notowany na giełdzie, zakończył tym samym pierwszy etap budowy CTPark Warsaw North. Magazyn jest obiektem referencyjnym dla kolejnych przedsięwzięć inwestora. Budynek, położony zaledwie 16 km od północnej granicy Warszawy, ma powierzchnię ponad 64 tys. mkw. Obiekt ma wysokość składowania do 10 m, w którym dachy przygotowane są do instalacji fotowoltaicznych. Inwestycja zapewnia także ładowarki do samochodów elektrycznych oraz obszerne place manewrowe, miejsca parkingowe i tereny zielone wokół budynku. 
 

- Oddaliśmy do użytkowania park biznesowy, który stanie się zapleczem logistycznym dla Warszawy od strony Gdańska. (...)Naszym obiektem są zainteresowani operatorzy logistyczni, sieci handlowe oraz lekka produkcja reprezentująca różne branże przemysłu. Takich lokalizacji poszukujemy, planując dalszy rozwój w całej Polsce - wyjaśnia Daniel Soboń, Leasing Manager w CTP Polska. 
 

Jako pierwszy do CTPark Warsaw North wprowadzi się Zakład Techniki Cieplnej i Chłodniczej Klima Sp. z o.o. To firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży HVAC, oferująca m.in. pompy ciepła, klimakonwektory, klimatyzatory, a także systemy VRF wiodących producentów oraz akcesoria montażowe. Firma zajmie prawie 3 tys. mkw. powierzchni magazynowej z wydzielonym modułem biurowym.
 

Zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe oraz z przeznaczeniem na lekką produkcję w kraju deklaruje coraz częściej sektor przemysłowy. Lokalne firmy umacniają się na rynku, a międzynarodowe koncerny ukierunkowane są na większą regionalizację swojej produkcji i logistyki. Mają na to wpływ obawy przed zerwaniem łańcuchów dostaw oraz wzrost kosztów związanych z transportem międzynarodowym. 
Według ekspertów Cushman and Wakefield w 2022 r. całkowity wolumen transakcji najmu wyniósł 6,7 mln mkw., co oznacza drugi najwyższy wynik aktywności najemców na rynku magazynowym w Polsce.

Źródło

Skomentuj artykuł: